Симеон Славчев с жълт картон при равенство на Карабах (ВИДЕО)

Ето резултатите от снощните мачове в Шампионската лига

Българският национал Симеон Славчев беше титуляр за Карабах и игра цял мач при равенството срещу Дъндолк 1:1 от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Полузащитникът получи жълт картон преди почивката.

Карабах поведе в 4-ата минута с гол на Махир Амрели, а в 78-ата минута след разбъркване в наказателното поле Пат Хоубан изравни след удар с глава от малкото наказателно поле. АПОЕЛ Никозия чака в следващия кръг победителя от тази двойка.

Цървена звезда победи ХИК Хелзинки с 2:0. Ричмънд Боаки и Милан Павков отбелязаха попаденията за сръбския гранд, който през миналия сезон игра в груповата фаза на турнира. Победителят от този сблъсък ще срещне ФК Копенхаген или ТНС (Уелс).

Селтик размаза с 5:0 естонския Номе Калиу и вече мисли за следващия си съперник. Това ще бъде победителят от слъсъка ЧФР Клуж – Макаби (Тел Авив). Първата среща в Румъния завърши с минимален успех за домакините от 1:0. Билел Омрани вкара единственото попадение в 22-ата минута.