Симеон Славчев влезе на смяна при победа на Кабарах (ВИДЕО)

Ето всички резултати от реваншите от втория предварителен кръг на Шампионската лига

Българският национал Симеон Славчев влезе като смяна в 73-ата минута при успеха на азербайджанския Карабах с 3:0 над ирландския Дъндолк във втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Азерите водеха с 1:0 след гол на Хайме Ромеро при появата на Славчев, а веднага след нея удвоиха чрез Аилтон. Крайното 3:0 бе оформено от Ромеро три минути преди края.

Карабах продължава към следващия кръг с общ резултат от двата мача 4:1, а там ще играе с кипърския първенец АПОЕЛ Никозия.

Напред в турнира продължава и датският ФК Копенхаген, който постигна втора поредна победа над уелския Дъ Ню Сейнтс, този път с 1:0. Преди седмица датчаните спечелиха с 2:0 в Кардиф.

Точен за скандинавския отбор бе Хосе Зека в началото на второто полувреме. В следващия етап Копенхаген ще срещне сръбския Цървена звезда, докато Дъ Ню Сейнт продължава в турнира Лига Европа, където ще се изправи срещу победителя от двойката Лудогорец – Валур (Исландия).

Цървена звезда вече преодоля един скандинавски отбор, елимирайки финландския ХИК Хелзинки. На реванша „звездашите“ отстъпиха с 1:2 като гост, но победата им с 2:0 в първия мач се оказа достатъчна.

ХИК поведе в началото на второто полувреме чрез Себастиан Далстрьом, но Душан Йованич предреши крайния изход с попадение за 1:1 в 56-ата минута.
В заключителните секунди домакините се добраха до втори гол чрез Рику Риски.

Норвежкият Розенборг елиминира БАТЕ Борисов (Беларус) след победа с 2:0 на реванша и общ резултат 3:2. Гостите удържаха нулевото равенство до 73-тата минута, когато Пал Хеланд откри от дузпа. Малко по-късно Хеланд асистира на Александър Сьодерлунд, който оформи крайното 2:0.

Най-драматичен се оказа мачът между шведския АИК Стокхолм и словенския Марибор, който завърши с победа с 3:2 след продължение за домакините. Успехът обаче се оказа пиров за АИК, тъй като Марибор продължава напред по правилото за повече голове на чужд терен. В редовното време АИК спечели с 2:1, а малко след началото на допълнителния период Тарик Елюнуси покачи на 3:1.

Марибор обаче не се предаде и в 117-ата минута Александру Крецу вкара с глава скъпоценния втори гол за тима си. В следващия етап Марибор ще играе с Розенборг.

Срещи-реванш от втория кръг на квалификциите за Шампионската лига по футбол:

РОЗЕНБОРГ (НОРВЕГИЯ) – БАТЕ Борисов (Беларус) – 2:0 (1:2 в първия мач)
АИК Стокхолм (Швеция) – МАРИБОР (СЛОВЕНИЯ) – 3:2 след продължение, в редовното време 2:1 (1:2)
КАРАБАХ (АЗЕРБАЙДЖАН) – Дъндолк (Република Ирландия) – 3:0 (1:1)
ХИК Хелзинки (Финландия) – ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА (СЪРБИЯ) – 2:1 (0:2)
ФК КОПЕНХАГЕН (ДАНИЯ) – ТНС (Уелс) – 1:0 (2:0)