Сити нанесе първа загуба на Ливърпул, Реал се издъни в Испания (ВИДЕО)

„Гражданите“ само на 4 точки зад „червените“, Белия балет все по-далеч на 7 точки от Барселона

Манчестър Сити нанесе първа загуба на Ливърпул този сезон. „Гражданите“ спечеха с 2:1 у дома и се върнаха в борбата за титлата. „Червените“ остават лидери, но вече само на 4 точки пред тима на Хосеп Гуардиола след 21-ия кръг във Висшала лига.

Головете за домакините вкараха Серхио Агуеро в 40-ата и Лирой Сане в 72-ата минута. Преди това Роберто Фирмино се разписа за Ливърпул в 64-ата минута.

В Испания Реал (Мадрид) не успя да спечели гостуването си на Виляреал в отложен мач от Примера дивисион, заради участието на Белия балет на световното клубно първенство в края на декември. Момчетата на Сантяго Солари допуснаха ранно попадение, дело на Санти Касорла още в 4-ата минута, но успяха да стигнат до пълен обрат за 2:1 с голове на карим Бензема в 7-ата и на Рафаел Варан в 20-ата минута.

В 82-ата минута отново Санти Касорла се разписа за крайното 2:2.

Със спечелената само една точка, Реал остава на четвъртото място, вече на цели 7 пункта от лидера Барселона. „Жълтата подводница“ пък успя да се измъкне от зоната на изпадащите – с 16 точки, на 17-о място, колкото обаче има и 18-ят Атлетик (Билбао).

Снимка: mancity.com