Сити направи шампионски шпалир на Ливърпул и го разби с 4:0 (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) докосва титлата в Испания, Вердер и Хайденхайм с 0:0 в първия бараж за оставане в Бундеслигата

Ливърпул допусна тежка загуба в първия си мач след спечелването на титлата в Англия. Мърсисайдци отстъпиха с 0:4 при гостуването на миналогодишния първенец Манчестър Сити в дербито на 32-ия кръг на Висшата лига.

Поражението е най-голямото за Ливърпул от 2017 година, когато тимът загуби отново от Сити с 0:5.

Отборът на Пеп Гуардиола направи традиционния шпалир на новия шампион преди началото на срещата, но след това на терена не показа никаква милост.

Срещата бе равностойна до първия гол в мача на Кевин Де Бройне от дузпа в 25-а минута, след което „гражданите“ владееха изцяло инициативата.

Рахийм Стърлинг удвои резултата в 35-а минута, а в сами край на първата част Фил Фодън вкара за 3:0.

През втората част мачът се доиграваше, а крайното 4:0 бе оформено след автогол на Алекс Окслейд-Чембърлейн в 66-ата минута.

Наставникът на „гражданите“ Пеп Гуардиола пък се пошегува, че мърсисайдци явно са изпили доста бира по време на празненствата за първата им титла от 30 години насам.

Реал (Мадрид) постигна важна победа в битката за титлата в Испания след минимално 1:0 срещу Хетафе в мач от 33-ия кръг на Ла Лига.

Капитанът Серхио Рамос отново изведе Кралския клуб до успеха, реализирайки дузпа в 79-а минута, отсъдена за нарушение срещу Дани Карвахал.

С победата Реал увеличи аванса си на върха на 4 точки пред преследвача Барселона пет кръга преди края на шампионата.

Реал Сосиедад обърна последния Еспаньол с 2:1 и вече е само на две точки от шестото място в таблицата, което дава право на участие в групите на Лига Европа и което сега заема Хетафе.

Давид Лопес откри за Еспаньол в 10-а минута, но през втората част баските обърнаха развоя на мача с голове на Вилиан Жозе и Александър Исак.

Удинезе се отдалечи от зоната на изпадащите в Серия „А“ след победа с 2:0 като гост над Рома. Успехът изкачи тима от Удине на 14-о място на 6 точки от опасната зона. Рома остава на петата позиция с три точки повече от Наполи, а в следващия кръг двата отбора излизат в дербито, което ще бъде и директен сблъсък за петата позиция, даваща право на участие в групите на Лига Европа.

Кевин Лазаня откри резултата в полза на Удинезе в 12-а минута след асистенция на Родриго Де Паул. В 29-а минута Рома остана в намален състав след червен картон на Диего Пероти, но въпреки това „вълците“ тръгнаха в атака в търсене на изравнително попадение.

В 78-а минута отново Де Паул бе в основата на атака на Удинезе и след негово подаване Илия Несторовски от границата на наказателното поле прати топката в мрежата за крайното 2:0.

Вердер (Бремен) завърши 0:0 у дома с втородивизионния Хайденхайм в първия плейофен мач за място в Бундеслигата.

Вердер не успя да превземе вратата на гостите, които се бранеха отлично през целия мач и развръзката остана за реванша, който ще се играе на 6 юли.

Бременци доиграха мача с 10 души след червен картон на защитника Никлас Мойсандер в 87-а минута.

Победителят в двубоя ще получи право да играе в елита през следващия сезон, а загубилият ще се подвизава във втория ешалон.