Сити разби с 4:1 Арсенал и е на полуфинал за Купата на Лигата (ВИДЕО)

Дортмунд и Мьонхенгладбах напред за Купата на Германия

Падението на Арсенал продължи и в турнира за Купата на Лигата, където носителят на трофея Манчестър Сити го победи с 4:1, за да се класира на полуфинал.

Александър Лаказет изравни за Арсенал в 31-ата минута, след като преди него резултатът беше открит за гостите от Габриел Жезуш в 3-та минута. След почивката във вратата на артилеристите паднаха нови три топки, изпратени от Рияд Мареза (55), Фил Фодъна (59) и Аймерик Лапорта (73).

Така Сити се присъедини към Брентфорд, който също се класира за полуфиналите по-рано през деня и чака своя съперник в битката за място на четвърти пореден финал от жребия днес.

При първата сериозна атака в мача гостите откриха резултата след пробив и центриране на Олександър Зинченко. Второ попадение можеше да падне в 21-ата минута, но ударът на Рияд Марез беше отбит в ъглов удар.

Малко нелогично на фона на събитията на терена домакините изравниха в 31-ата минута. Габриел Мартинели центрира от ляво и Лаказет наказа американсккия вратар на гостите Зак Стефен. Попадението на френския нападател даде импулс на Арсенал, но той беше укротен от последния сигнал за първото полувреме.

Второто полувреме обаче беше под контрола на Ман Сити, които в рамките на 4 минути решиха изхода от мача. Най-напред Рияд Марез вкара от свободен удар, след като вратарят на Арсенал Рунар Рунарсон боксира топката в собствената си врата. Фил Фодън беше изведен сам срещу исландския страж от Фернандиньо, прехвърли го и направи 3:1.

В 73-ата минута дойде ред и на Фодън да направи асистенция, след като качи топката на главата на испанския защитник Аймерик Лапорт и той заби четвъртото попадение. Можеше да стане и 1:5 малко по-късно, но Серхио Агуеро пропусна много хубава възможност.

Борусия Дортмунд и Борусия Мьонхенгладбах се класираха за третия кръг на турнира за Купата на Германия по футбол.

„Жълто-черните“ надделяха над втородивизионния Айнтрахт Брауншвайг с 2:0, за да постигнат втора поредна победа под ръководството на временния си наставник Един Терзич.

Гостите поведоха още в 12-ата минута с попадение на Матс Хумелс, а до края контролираха мача, въпреки че не вложиха максимални усилия и трябваше да чакат до добавеното време, за да си гарантират успеха с гол на Джейдън Санчо.

Борусия Мьонхенгладбах пък нямаше никакви затруднения и спечели с 5:0 срещу четвърторазрядния Елферсберг.

Два отбора от елита отпаднаха във втория кръг.

Хофенхайм допусна драматично поражение от втородивизионния Гройтер Фюрт с 6:7 след изпълнение на дузпи.

Редовното време завърши 2:2, като в самия край гостите можеха да спечелят, но Паул Сегуин не успя да преодолее Оливер Бауман от 11-метров наказателен удар.

В последвалите дузпи Кевин Фогт пък можеше да донесе успеха на домакините, но пропусна петото изпълнение.

В последствие при деветите дузпи Касим Нуху не успя да вкара, а Марко Майерхьофер реализира и прати Гройтер Фюрт напред.

Друг втородивизионен тим Падерборн изненада Унион Берлин от първа Бундеслига с 3:2 като гост.

Свен Мичел се отличи с два гола за гостите, които в края имаха и късмет, след като столичани удариха греда и не успяха да изравнят.