Сити с класика срещу Арсенал! (ВИДЕО)

Гаф на съдиите и технологиите лиши Шефилд Юн от победата над Астън Вила в рестарта на английската Висша лига

Завръщането на английската Висша лига стана факт и то с невероятен гаф. След пауза от точно 100 дни заради пандемията от коронавирус, в сряда вечер отборите на Астън Вила и Шефилд Юнайтед подновиха футболното зрелище на Острова.

Любопитното е, че точно бирмингамци участваха в последния двубой преди прекъсването на шампионата, отстъпвайки с 0:4 в Лестър, а сега дадоха и официалния рестарт.

Той със сигурност ще остане паметен за вратаря им Йорян Ниланд.

В края на първото полувреме, приключило при резултат 0:0, норвежкият страж на „винените“ допусна сериозна грешка след едно центриране от статично положение.

29-годишният Ниланд изпусна топката и я улови едва, когато тя бе преминала голлинията, облягайки се с нея на гредата, очевидно от вътрешната част на вратата, но… голът не беше зачетен.

Арбитърът Майкъл Оливър показа недвусмислено, че не е получил сигнал от технологията на голлинията, а и ВАР не се намеси, така че полувремето завърши при нулево реми, въпреки протестите на гостите, а и радостта на феновете им пред малкия екран.

След почивката попадения не паднаха, макар че домакините имаха игрови превес и отправиха цели 14 удара към съперниковата врата, от които 6 точни, но в крайна сметка двата отбора поделиха точките.

След ремито Астън Вила остана на последното място в класирането с 26 точки от 29 мача, докато Шефилд събра 44 и пропусна възможността да изпревари Манчестър Юнайтед (45) във временното класиране.

A point which could have easily been all three. All the highlights from a controversial return to the Premier League 👇

Публикувахте от Sheffield United в Сряда, 17 юни 2020 г.

Манчестър Сити победи с лекота Арсенал у дома с класическото 3:0 в първото голямо дерби на Висшата лига след прекъсването заради пандемията.

„Гражданите“ спечелиха отложената среща от 28-ия кръг и записаха седма поредна победа във всички турнири над „топчиите“, които не успяха да нанесат нито един точен удар.

Бразилският защитник Давид Луис, който влезе на смяна, пък се превърна в големия грешник. Той допусна груба грешка за първия гол и направи дузпата за втория, като освен това получи директен червен картон и остави своите с човек по-малко.

Във втората минута на добавеното време на първата част Давид Луис не можа да реагира при една наглед безобидна топка и тя стигна до Рахийм Стърлинг, който със силен удар отблизо откри резултата за 1:0.

Така Стърлинг стана първият футболист, вкарал гол в английския футболен елит през месец юни от 1947 година насам, когато Уолтър Рикет бележи за Шефилд Юнайтед срещу Стоук.

Полувремето приключи при резултат 1:0 в полза на „гражданите“, а скоро след паузата Давид Луис задържа в наказателното поле Рияд Марез.

Това доведе до директен червен картон и дузпа в полза на Сити, която Де Бройне реализира хладнокръвно и направи резултата 2:0 в 51-ата минута.

Крайното 3:0 пък бе оформено от Фил Фодън в 11-минутното продължение на срещата. Младокът се разписа от добавка, след като секунди по-рано резервата Серхио Агуеро нацели гредата.

Така Манчестър Сити спечели трите точки и събра 60, като вече изостава с 22 от лидера Ливърпул и остава на второто място в класирането.

Арсенал е девети с 40 в своя актив и инкасира първо поражение далеч от дома за календарната година.