Сити с трета поредна Купа на лигата след 2:1 над Астън Вила (ВИДЕО)

Принц Уилям и Стилиян Петров стискаха палци на бирмингамци от ложите на „Уембли“

Манчестър Сити спечели трета поредна Купа на Лигата, след като победи Астън Вила с 2:1 във финала на „Уембли“.

Серхио Агуеро откри резултата в полза на шампионите в 20-ата минута. След половин час игра Родри бе изпуснат от защитата на Вила при центриране от ъглов удар и насочи топката във вратата за 2:0. Мбвана Самата върна едно попадение в 41-ата минута за бирмингамци.

Принц Уилям, който е голям привърженик на тима от Бирмингам, и бившият капитан на отбора Стилиян Петров подкрепяха момчетата на Дийн Смит от трибуните. Това обаче не донесе късмет на Астън Вила в деветия финал на тима в турнира.

„Гражданите“ спечелиха пети трофей в последните 7 години, а още по-впечатляващо е постижението на Пеп Гуардиола, който вдигна 21-ия си трофей от общо 25 финала, в които е участвал.