Сити се издъни с 2:2 като гост на Уест Хям (ВИДЕО) - DC news

Сити се издъни с 2:2 като гост на Уест Хям (ВИДЕО)

Ливърпул е с мач и 4 точки по-малко, още има шансове за титлата

Манчестър Сити остави надежда на Ливърпул за шампионската титла, след като стъпи накриво при визитата си на Уест Хям от 37-ия кръг – 2:2. Нещо повече, „гражданите“ дори губеха с 0:2 на почивката.

За „чуковете“ точен бе Джаред Боуен (24, 45). През второто полувреме обаче Джак Грийлиш (49) и автогол на Владимир Цоуфал (69) донесоха равенството. Рияд Марез можеше да направи пълен обрат, но изпусна дузпа 4 минути преди края.

Отборът на Пеп Гуардиола има нужда от победа в последния кръг при домакинството си на Астън Вила, за да стане шампион. В момента „гражданите“ имат преднина от 4 точки пред Ливърпул, но мърсисайдци са с мач по-малко. Ако Ливърпул обаче падне от Саутхямптън в настоящия кръг, съдбата на титлата ще бъде решена в полза на „небесносините“.