Сити спечели дербито на Манчестър и се доближи до трети пореден финал за Купата на Лигата (ВИДЕО)

Реймс е първият полуфиналист за Купата на лигата във Франция

Защитаващият трофея си в последните два сезона тим на Манчестър Сити победи градския си съперник Манчестър Юнайтед с 3:1 в първия мач от полуфиналите на турнира за купата на Лигата в Англия.

На „Олд Трафорд“ символичните гости взеха решителен аванс от три гола още до почивката.

ернардо Силва откри резултата с брилянтен удар от далечна дистанция, изпращайки топката в горния десен ъгъл на Давид де Хеа в 17-ата минута.

Отново португалецът бе замесен и при покачването на резултата на 2:0, когато с брилянтен пас изведе Рияд Марез, който очи в очи с вратаря на Юнайтед нямаше как да сбърка в 33-тата минута.

Четири минути по-късно кошмарът за домакините стана пълен, след като Андреас Перейра си вкара нелеп автогол, опитвайки се да изчисти топката след фамозно спасяване на Де Хеа.

През второто полувреме Манчестър Юнайтед показа характер и все пак стигна до почетен гол, който да съхрани някакви надежди за реванша. Негов автор стана капитанът в този двубой Маркъс Рашфорд, който прониза Клаудио Браво в 70-ата минута след пас на 18-годишния Мейсън Грийнууд.

По-късно тази вечер е другият полуфинал в турнира, в който се срещат Лестър Сити и Астън Вила.

Реймс е първият полуфиналист в турнира за купата на Лигата във Франция след победа с 4:2 след дузпи при домакинството на Страсбург. В редовното време срещата завърши 0:0.

Домакините играха повече от половин час след червен картон на резервата Натанаел Мбуку, а Атанасиос Донис пропусна първата дузпа, но след това пропуски за Страсбург от 11-те метра направиха Жан-Рикне Белгард и Бенжамен Корне, което се оказа фатално за гостите.

По-късно тази вечер са и останалите три четвъртфинални мача от турнира, а двойките противопоставят Лил на Амиен, Олимпик Лион на Брест и Пари Сен Жермен на Сент Етиен.