Сити спечели Купата на лигата след дузпи срещу Челси (ВИДЕО)

Арсенал изпревари Юнайтед, който направи 0:0 в дербито с Ливърпул, Фиорентина и Интер с драматично 3:3 в Италия

Манчестър Сити спечели за втора поредна година Купата на Лигата, след като стигна до драматичен успех след дузпи над Челси с 4:3. Двубоят завърши 0:0 в редовното време и продълженията. Жоржиньо и Давид Луис пропуснаха за лондончани, а Лерой Сане бе отразен от Кепа.

Първата интересна ситуация в срещата се откри пред Серхио Агуеро, който стреля на гредата. Челси отговори със самостоятелен пробив на Еден Азар, който бе спрян в последния момент. Отаменди можеше да си отбележи автогол, но късметът го покри.

След почивката Манчестър Сити тръгна далеч по-уверено в атака. В 56-ата минута Агуеро вкара гол, но попадението бе отменено поради засада.

В 66-ата минута Челси бе близо до откриване на резултата. Азар бе изведен вляво и пусна пас около точката на дузпата към Канте, който стреля над напречната греда.

Лондончани продължиха да бъдат по-опасни. В 76-ата минута Азар слаломира между няколко играчи на противника и подаде към Педро, а испанецът спечели само ъглов удар.

В добавеното време Лофтъс-Чийк изведе Азар сам срещу Едерсон, но атаката бе спряна заради засада. До края на продълженията липсва интересни моменти. Фернандиньо се контузи за Сити и бе заменен от Данило.

Вратарят на Челси Кепа получи контузия, но остана на терена. Испанецът спаси удар на Стърлинг по-късно, след който отново остана на тревата. Сари подготви смяна, като Вили Кабайеро трябваше да влезе в игра. Кепа започна да прави знаци към пейката, че е добре и иска да остане на терена. Това накараха Сари да побеснее на тъчлинията. Помощникът му Джанфранко Дзола също се включи с упреци към вратаря. Наложи се съдията да търси обяснение от мениджъра дали трябва да бъде извършена смяна. В крайна сметка стражът остана в игра.

Жоржиньо пропусна първата дузпа за Челси, а Гюндоган и Агуеро вкараха за Сити. Аспиликуета и Емерсон бяха точни за лондончани, а Кепа отрази удар на Сане. Давид Луис застана зад топката при 3:3 и прати топката в лявата греда. Бернардо Силва даде нов аванс на „гражданите“, а Еден Азар изравни за 4:4. победната дузпа бе вкарана от Рахим Стърлинг и Манчестър Сити ликува с трофея.

В същото време отборите на Манчестър Юнайтед и Ливърпул завършиха 0:0 на стадион „Олд Трафорд“ в голямото дерби на английския футбол. Срещата от 27-мия кръг на Висшата лига не предложи очакваното зрелище, но интересни и дори куриозни моменти не липсваха.

Още преди почивката бяха извършени цели 4 смени – нещо, което не се бе случвало в английското първенство от 10 години. Три от тях бяха на сметката на Юнайтед и така „червените дяволи“ нямаха право на смяна през второто полувреме.

Със спечелената точка Ливърпул оглави класирането в Англия с 66, една повече от втория Манчестър Сити. Манчестър Юнайтед е пети с 52 точки, на една зад четвъртия Арсенал, който по същото време се наложи с 2:0 над Саутхямптън.

Фиорентина и Интер направиха драматично равенство 3:3 на стадион „Артемио Франки“ в среща от 25-ия кръг на Серия А. Тимът от Флоренция изоставаше с два гола близо 15 минути преди края на мача. Изравнителното попадение дойде след доста спорна дузпа в над 10 минутното продължение.

Фиорентина поведе с автогол на Стефан Де Фрай в 17-ата секунда. Интер изравни почти веднага с попадение на Матиас Весино в 6-ата минута.

В 41-ата минута Матео Политано даде преднина на „нерадзурите“. Крилото завърши по отличен начин самостоятелен пробив.

През второто полувреме Иван Перишич покачи на 3:1 от дузпа в 52-ата минута. В 74-ата минута резервата Луис Муриел върна едно попадение с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

В петата минута на добавеното време главният съдия отсъди доста спорна дузпа за игра с ръка на Данило Д’Амброзио в наказателното поле. Намесата на ВАР не накара главният съдия да промени решението си. Джордан Верету застана зад топката и направи 3:3.

Интер остава на третото място с 47 точки, а Фиорентина е девети с 36 пункта.