Славия излъга Септември с 1:0 (ВИДЕО) - DC news

Славия излъга Септември с 1:0 (ВИДЕО)

Тони Тасев донесе успеха на „белите“

Славия победи с 1:0 на Септември на стадион „Александър Шаламанов“ в двубой от 13-ия кръг на Първа лига. По този начин „белите“ се изкачиха на 6-ата позиция във временното класиране с актив от 21 точки, а тимът на Славко Матич остава на 14-ото място с 9 пункта.

Сблъсъкът в „Овча купел“ започна активно за домакините, но в 4-ата минута гостите можеха да открият. Димитър Костадинов изведе Атанас Кабов в наказателното поле очи в очи със Светослав Вуцов и се опита да го преодолее с изстрел встрани, но топката мина покрай вратата.

Славия поведе в 13-ата минута след центриране отдясно на Ертан Томбак и топката стигна до дебнещия на задна греда Тони Тасев, който не сгреши. Малко след това Тасев можеше да удвои след дълъг извеждащ пас, но Шейтанов излезе предвидливо и изчисти.

В 31-ата минута Кабов центрира в наказателното поле на Славия, топката попадна у Чандъров след лошо изчистване, който стреля отблизо, но Светослав Вуцов направи невероятно спасяване.

В края на първата част играта бе временно спряна, тъй като Асен Георгиев се строполи на терена след удар глава в глава с Ахмед Ахмедов и затова се наложи лекарският щаб на Септември да му оказва медицинска помощ.

През второто полувреме зрителите по трибуните не станаха свидетели на голямо зрелище, като в 71-ата минута Венцислав Керчев засече топката с глава след центриране от пряк свободен удар, но кълбото премина над вратата. До края на срещата футболистите на Славия опитаха да удвоят аванса си и натискаха своя съперник, но нов гол така и не падна.

Източник: БГНЕС, gong.bg