Славия изненада с 1:0 Лудогорец (ВИДЕО)

Тони Тасев нанесе първа загуба на шампионите за сезона с далечен удар, „белите“играха с 10 души след червен картон на Мартин Георгиев в 58-ата минута

Славия поднесе изненадата в 8-ия кръг на Първа лига.

Гол на Тони Тасев в 49-ата минута осигури ценния успех за „белите“, в чиито редици личаха имената на младите Мартин Георгиев, Димитър Стоянов, Кристиан Добрев и Мартин Сораков. Четиримата, които се представиха на ниво в неделната вечер, тепърва ще трупат опит в мъжкия футбол.

Още от самото начало на двубоя в София славистите показаха, че ще се борят с всички сили срещу по-опитния си противник. Още в седмата минута удар на Ерол Дост не намери целта.

В 38-ата минута шут на Пиерос Сотириу беше спасен от Светослав Вуцов. Малко след това Елвис Ману стреля неточно.

В самото начало на втората част дойде важната развръзка в мача. Шут от сериозна дистанция на Тасев влезе във вратата на гостите, а крилото изрази бурно радостта си след реализирането на красивия гол.

В 57-ата минута главният съдия Ивайло Стоянов първоначално показа жълт картон на 15-годишния Мартин Георгиев за нарушение срещу Бърнард Текпетей. Секунди след това Стоянов се консултира с видео асистент арбитъра и промени картона на червен. Младежът нарусна терена със сълзи на очи.

Седем минути по-късно Сотириу стреля в аут.

В 78-ата минута включилият се от пейката в тази среща Радослав Кирилов навлезе в наказателното поле на шампионите и шутира силно, но топката не пожела да влезе във вратата и се отби в гредата. При добавката Серджо Падт изби удара на Питър Макрилос.

Пет минути по-късно вратарят на гостите се намеси след опит за нов гол на Мартин Сораков.

След този успех Славия дели първото място в класирането с пловдивския Ботев. До момента двата отбора имат по 17 точки.

Това беше първа загуба за Лудогорец от началото на сезона. Шампионите имат 15 точки, като имат 2 мача по-малко.

На 23 септември, четвъртък, от 16:00 часа Лудогорец гостува на Спартак (Варна). В същия ден Славия среща Марица в Пловдив. И двата мача са част от 1/16-финалите за Купата на България.

Снимка: sportal.bg