Славия остана в елита след 2:0 в Монтана (ВИДЕО)

Етър победи с 2:0 Ботев (Враца) и съживи шансовете си за спасение

Славия победи Монтана с 2:0 в двубой от Група „Б“ на втората осмица в Първа лига. Ерол Дост (39) даде аванс за гостите, а през втората част Петер Макрилос (65) удвои и оформи крайния резултат.

По този начин „белите“ си осигурига оставането в елита и през следващия сезон, като са

мо не трябва да губят от Ботев (Враца). Столичани вече са с 33 точки на 11-ото място в класирането, с 5 повече от Ботев (Враца). Монтана пък остава на дъното с 24 пункта.

Етър запази шансовете си за оставане във футболния елит на България. „Болярите“ победиха с 2:0 гостуващия Ботев (Враца) и събраха 25 точки, с една повече от вече последния Монтана и с 3 по-малко от врачани.

Момчетата на Александър Томаш спечелиха с попадения в края на двете полувремена, дело на Преслав Боруков (43) и на резервата Ловре Кнежевич (90+2).