Славия оцеля сред 3:0 като гост на Етър (ВИДЕО)

Ботев (Враца) победи Монтана с 1:0 след неотсъдена засада

Славия успя да победи с категоричното 3:0 Етър като гост в мача им от 29-ия кръг на Първа лига. „Белите“ изиграха много добър мач и след почивката решиха всичко в срещата с три безответни гола, които на практика им носят спасението този сезон.

Славия поведе в 54-ата минута след груба грешка на вратаря Христо Иванов. Стражът на Етър излезе, за да пресече подаване на Ертан Томбак, но не се справи в ситуацията и топката стигна до Радослав Кирилов, който я насочи в опразнената врата.

В 69-ата минута Кирилов удвои аванса на „белите“, вкарвайки страхотен гол след подаване от Емил Стоев. В 79-ата минута Петер Макрилос удари греда и не успя да направи преднината на Славия класическа.

В 81-ата минута изстрел на Радослав Кирилов се отби в страничния стълб, но топката стигна до Макрилос, който я прати в опразнената врата, за да реши всичко в срещата – 0:3.

Така столичани събраха 30 точки и оглавиха група „Б“ на втората осмица, докато Етър остава на дъното с 22 точки.

Преди това Ботев (Враца) спечели с 1:0 домакинството си на Монтана. Даниел Генов отбеляза попадението за успеха на домакините, а съперникът им игра повече от полувреме с 10 души, след като Тони Тасев беше изгонен заради протести за дузпа. Врачани имат 28 точки, с две по-малко от Славия.

Важно е да бъде отбелязано, че при попадението на Даниел Генов Самир Аяс беше застанал пред вратаря Благой Макенджиев и бе в засада, като при наличието на ВАР навярно това попадение щеше да бъде отменено.

Монтана остана на предпоследното място с 24 точки, с 2 повече от последния Етър.