Славия победи с 4:2 Локо в зрелище на "Лаута" (ВИДЕО) - DC news

Славия победи с 4:2 Локо в зрелище на „Лаута“ (ВИДЕО)

Димитър Илиев вкара гол при повторния си дебют за „черно-белите“

Локомотив (Пловдив) записа поражение като домакин от Славия (София). „Черно-белите“ отстъпиха с 2:4 на столичани. Попаденията за „смърфовете“ вкараха Симеон Райков от дузпа и направилият повторен дебют Димитър Илиев.

Срещата започна динамично, но гостите от Славия първи откриха резултата. Георги Йомов се възползва от грешка в защитата на Локомотив и вкара за 0:1 след 5 минути игра. „Черно-белите“ отговориха с греда в 14-та минута. Симеон Райков центрира, топката се отби в защитник на Славия и срещна гредата, преди Стергиакис да я улови. В следващата атака последва пас на Карагарен към Михалевич в наказателното поле, но нападателят не успя да засече по най-добрия начин. В 21-та минута столичани организираха бърза контраатака. Топката попадна в Галин Иванов, той подаде към Йомов, който удвои преднината на Славия за 0:2. След четири минути Филип Михалевич бе спънат в наказателното поле и съдията Валентин Железов отсъди дузпа. Симеон Райков не сбърка от бялата точка и намали за 1:2. В заключителните секунди на първата част Мартин Луков се отчете с важна намеса, след като попречи на Галин Иванов да вкара ново попадение за столичани.

В 60-та минута центриране от корнер бе засечено от Филип Михалевич. Ударът му с глава мина встрани от целта. Три минути по-късно Славия стигна до трето попадение. Сашо Александров напредна от дясно по атаката на гостите, пусна пас към Галин Иванов, който се разписа за 1:3. Славия реализира четвърто попадение в 67-та минута, дело на Славчо Шоколаров. В 86-та минута Локомотив нацели за втори път гредата. Парвизджон Умарбаев стреля от пряк свободен удар, кълбото срещна напречния стълб, а при добавката Янко Ангелов не намери целта. В 91-та минута „черно-белите“ намалиха за 2:4. Димитър Илиев се разписа при повторния си дебют за Локомотив.

В 3-тия кръг Локомотив гостува на Лудогорец в Разград. Срещата е насрочена за 4 август (събота) от 20:45 часа.