Славия с класика срещу Локо(Сф) след спорен червен картон (ВИДЕО) - DC news

Славия с класика срещу Локо(Сф) след спорен червен картон (ВИДЕО)

Тони Тасев и резервите Боби Цонев и Мартин Петков вкараха за „белите“, които се утвърдиха в Топ 6

Славия успя да вземе класическа победа с 3:0 срещу Локомотив (София) в поредното столично дерби от 22-ия кръг на Първа лига.

Божидар Кацаров получи червен картон в 63-а минута след много дискусионен втори жълт картон, показан му от рефера Владимир Вълков. Тони Тасев даде аванс на „белите“ в 70-а минута. Резервите Боби Цонев и Мартин Петков също бяха точни, съответно в 88-та и 89-а минута, оформяйки крайния резултат.

Така Славия се утвърди на шестото място с 32 точки, с 3 повече от Берое.

Гостите започнаха като по-силния състав и отправиха три неточни удари в рамките на първите 10 минути – всеки от тях неточен. Домакините постепенно се поактивизираха и отвърнаха с неточен изстрел на Ради Кирилов.

В 34-а минута дойде първото по-сериозно положение. Върджил Пинсон успя първи да стигне до отбита топка на границата на наказателното поле и стреля силно, но топката отново не намери очертанията на вратата на Славия.

Полувремето завърши с неточен удар на Георги Вълчев, а като цяло равенството беше резонно с оглед на показаното. Второто полувреме започна отново с по-добри атаки за „железничарите“, като Дейвид Малембана стреля право в ръцете на Светослав Вуцов в 58-а минута.

Само 5 минути по-късно гостите останаха с 10 души. Божидар Кацаров беше изгонен за втори жълт картон, но повторението показа. че такъв категорично не трябваше да има.

Така се стигна до 70-а минута, в която домакините взеха своето. След страхотен индивидуален пробив на Ради Кирилов по крилото се стигна до хубаво центриране, а най-съобразителен се оказа Тони Тасев, за да вкара за 1:0.

В последните две минути на редовното време „железничарите“ капитулираха. След нова качествена атака, минала през Ради Кирилов, той намери Боби Цонев, който вкара първия си гол за „белите“ за 2:0.

Няма и 60 секунди по-късно резултатът вече беше класически. Ради Кирилов записа хеттрик от асистенции, след като намери Мартин Петков, който също вкара дебютен гол за Славия.

Източник: gong.bg