След девет дни търсене откриха 12-годишния Сашко - DC news

След девет дни търсене откриха 12-годишния Сашко

Добрата новина съобщи баща му

Дванадесетгодишният Александър от Перник, когото повече от седмица издирват институции и доброволци, беше намерен жив край Радомир, съобщиха за БТА от МВР.

Открит е изчезналият Александър, съобщи на БТА и бащата Александър Цветанов. По думите му момчето е намерено в изоставен завод край радомирското село Червена могила.

Говорителят на Окръжна прокуратура-Перник Албена Стоилова също потвърди за БТА, че детето е намерено.

Сашко изчезна на 11 ноември при разходка в местната планина Голо бърдо. В мащабната акция по издирването му се включиха служители на МВР, планински спасители и  над 9000 доброволци – освен жители на областта, в доброволните формирования имаше хора и от други райони на страната. Бащата на изчезналия Александър обяви и парична награда за този, който намери сина му и го доведе при него.

Снимка: Фейсбук

Подобни статии

Top