Созопол отнесе дубъла на Ботев с 4:1

Благовест Данчев вкара за „канарчетата“, Антонио Ласков с хеттрик за домакините

Созопол записа категоричен успех над дубъла на Ботев (Пловдив) с 4:1 на стадион „Арена Созопол“ в среща от 10-ия кръг на Втора лига, изкачвайки се с пет места в класирането. „Небесносините“ свалиха напрежението след трите поредни загуби с тази за Купата, и равенството с Марек (Дупница) в предния кръг у дома – 0:0, връщайки се на победния си път.

Мачът се игра под проливния дъжд, който се изля в курортното градче. „Небесносините“ вече са на 9-та позиция с актив от 13 точки. „Жълто-черните“ пък са едва на 13-то място с 11 точки.

Морският тим можеше да отбележи и още попадения, но пропусна няколко изгодни положения през двете полувремена, а през първата част в 30-та минута, капитанът Петър Кюмюрджиев нацели и греда.

„Канарчетата“ имаха едва три положения в мача. При първото вратарят на Созопол Росен Андонов показа чудесен рефлекс, избивайки в корнер при една от редките атаки на гостите, а в края на полувремето пловдивчани успяха за изравнят за 1:1 след попадение на Благовест Данчев в 44-та минута.

Още в началото на срещата в 8-та минута Борис Тютюков даде аванс на домакините от Созопол след чудесен гол с глава и центриране от свободен удар на Антонио Ласков. Нападателят, който е юноша на „канарчетата“, наказа бившия си тим, но за жалост в средата на първата част се контузи, стъпвайки на криво и трябваше да напусне принудително терена.

Силните минути за домакините настъпиха в средата на втората част след 65-та минута, когато само за 10 игрови минути, „небесносините“ решиха срещата, вкарвайки три попадения. В герой отново се превърна Антонио Ласков. Футболистът от Сандански отбеляза първия си хеттрик за Созопол след година и половина суша без попадение за тима от курортното градче. Ласков се реваншира и за пропуснатата дузпа в мача за Купата на България, загубен от тима на Маргарит Димов с 1:3 в Банско от местния тим преди две седмици.

В 65-та минута след директно изпълнение от корнер Ласков даде аванс на домакините за 2:1, а в купа от играчи в наказателното поле, бранителят на Созопол Георги Радев докосна кълбото и отбеляза, но реферите не видяха това и записаха попадението на Антонио Ласков. В 74-та минута след нова добра атака на домакините и топовен изстрел на Антонио Ласков зад дъгата на наказателното поле, кълбото навести мрежата на „канарчетата“ за трети път, а резултатът набъбна на 3:1. Три минути по-късно в 78-та, след поредна добра атака, Ласков вече бе в прегръдките на своите съотборници след поредното попадение за 4:1 и първия си хеттрик за Созопол, откакто е в клуба.