Спартак (Пловдив) победи Марица-2

„Гладиаторите“ спечелиха с 2:1, допуснаха първи гол от началото на шампионата

Спартак (Пловдив) постигна нова победа в първенството на Б-областна група-Запад. „Гладиаторите“ се наложиха с 2:1 при гостуването си на Марица-2 в мач от 20- ти кръг.

„Гладиаторите“ започнаха силно срещата и още в 12-ата минута можеха да открият резултата, но ударът на Любо Цеков мина на сантиметри над напречната греда. В 24-ата Здравко Жилов бе изведен отлично, стреля от малкото наказателно поле, но право в ръцете на стража на Марица.

В 49-ата минута се случи логичното и капитанът Христос Доков с удар от около 25 метра откри резултата.

В 71-ата минута Спартак получи първия си гол в първенството, след като Янко Ангелов прониза мрежата на Костадин Велков с глава от малкото наказателно поле.

„Гладиаторите“ обаче бързо отвърнаха на удара и след центриране на Христос Доков от корнер, Николай Христозов с глава донесе победата на Спартак.

В следващия кръг Спартак почива.

МАРИЦА-2: Красимир Китин, Юсуф Тарал, Златин Костадинов, Петър Сърбов, Атанас Лотаров, Александър Праматаров, Делян Ташев, Марин Неделчев, Янко Ангелов, Атанас Атанасов, Цветан Бурдев. Резерви: Димитър Йоцов, Георги Игнатов, Денис Палков. Треньор: Стоян Монов

СПАРТАК: Костадин Велков, Кирил Нушев, Николай Христозов, Михаел Пърчев, Рангел Костурски, Веселин Тонев, Христос Доков, Здравко Жилов, Петко Фанев, Любомир Цеков, Денис Хасан. Резерви: Алекс Василев, Костадин Калинов, Мануел Костов, Митко Илиев, Атанас Църцев, Андон Андонов. Треньор: Стефан Учиков

В първенството на Трета лига-Югоизточна група Марица (Пловдив) загуби с 1:3 гостуването си в Свиленград. В състава на Борислав Караматев имаше предимно юноши. Отборът на Асеновец пък претърпя поражение с 0:8 като гост на Борислав (Първомай).