Спартак (Пловдив) разби с 10:1 Спартак (Болярци) - DC news

Спартак (Пловдив) разби с 10:1 Спартак (Болярци)

„Гладиаторите“ имат 27 победи, 81 точки и голова разлика 132:8

Спартак (Пловдив) постигна 27-мата си победа след като победи с 10:1 тима на Спартак (Болярци) в мач от 28 кръг на А- Регионална група, като има един мач по-малко, който е отложен с Вихър (Войсил).

Изненадващо гостите стигнаха първи до положение, в мач игран в неделя на стадион „Пловдив“. В 5-ата минута те получиха право да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле, но ударът на играч на гостите срещна стената. От тук до края на мача на терена имаше само един отбор, а освен че „гладиаторите“ вкараха 10 гола, можеха да вкарат още 10.

В 11-ата минута Кирил Георгиев със самостоятелна атака премина през трима играчи на гостите и с удар на границата на наказателното поле порази вратата на гостите.

Само три минути по- късно Валентин Сливов направи резултата 2:0.

В 21-ата минута разконцентриране на защитата на Спартак доведе до гол за гостите, вкаран от Божидар Колев.

В 33-ата минута Тодор Тимонов направи резултата 3:1, а до края на полувремето с два гола на Димитър Юруков резултатът набъбна до 5:1.

През второто полувреме Спартак не пожали гостите и още в 47-ата минута Георги Лазаров направи резултата 6:1.

В 62-ата Тодор Тимонов вкара 7-мото попадение за „гладиаторите“, а в 67-ата Лазаров направи резултата 8:1.

Кирил Георгиев вкара второто си попадение в мача за 9:1, а в 80-ата минута Тодор Тимонов със страхотен прехвърлящ удар вкара своя хеттрик и оформи крайното 10:1.

Така след 27 изиграни мача Спартак има вече 81 точки и голова разлика 132:8.

В следващия кръг, предпоследен, на 21.05 от 18:00 часа Спартак гостува на Металик (Сопот).

Спартак (Пловдив): Д. Георгиев, А. Стойчев ( В. Стойчев ), Х. Доков ( Ц. Вълчинов ), К. Милев, Г. Йотовски, К. Георгиев, Т. Тимонов, В. Сливов ( А. Шиков ), Д. Юруков ( Г. Лазаров ), А. Маргаритов, Л. Цеков ( Д. Милчев)