Спартак (Пловдив) с 12-та поредна победа

Тодор Тимонов с 2 гола, единият от дузпа, Кирил Георгиев добави един също от бялата точка за 3:1 над Дълго поле

Спартак (Пловдив) постигна 12-та победа в първенството на А-регионална група след 3:1 над Дълго поле.

Данаил Бачков не можеше да разчита днес на контузения Камен Апостолов, който пропуска мачовете до края на годината заради скъсани мускулни влакна. Това наложи Христос Доков да се върне в центъра на отбраната.

Спартак започна силно мача и в 10-ата минута Георги Лазаров бе съборен в наказателното поле, а главният съдия Николай Запрянов отсъди дузпа.

Тодор Тимонов застана зад топката и с топовен изстрел откри резултата.

В 18-ата минута защитникът Александър Стойчев получи тежък удар в главата и бе заменен принудително от младока Димитър Милчев.

В 25-ата минута Тодор Тимонов стреля от над 20 метра и не остави шанс на вратаря Биан Саид за 2:0.

В началото на второто полувреме Спартак допусна гол след грешка на вратаря.

Главният съдия Николай Запрянов пък направи много странно отсъждане, след като за грубо нарушение срещу Лазаров, вместо да накаже провинилия се играч, показа жълт картон на Лазаров.

Край на спора сложи Кирил Георгиев в 90-ата минута, който вкара за 3:1 от дузпа.

Така след 12 кръга Спартак е едноличен лидер в класирането с пълен актив от 36 точки и голова разлика 51:3.

В следващия кръг Спартак (Пловдив) гостува на Спартак (Болярци).