Спартак (Пловдив) с драматична победа в Дълго поле

Реферът отмени чист гол и не свири дузпа за пловдивчани, „гладиаторите“ направиха обрат след автогол и дузпа накрая

Спартак (Пловдив) постигна драматична победа в първенството на А-Областна група, след като победи с 2:1 при гостуването си на Дълго поле.

„Гладиаторите“ изпуснаха множество чисти положения.

В 53-ата минута съдията отмени чист гол на Спартак. Николай Христозов стреля с глава и топката влезе във вратата, но незнайно защо попадението бе отменено.

Още в следващата атака Митко Илиев бе бутнат в наказателното поле, но съдията реши, че нарушението е извън него.

В 68-ата минута домакините успяха да поведат с един от малкото си удари към вратата на Спартак.

В 88-ата минута Кирил Георгиев центрира от корнер и домакините си отбелязаха автогол.

В даденото от съдията продължение играч на домакините игра с ръка в наказателното поле и съдията показа бялата точка. Кирил Георгиев бе безпогрешен и донесе победата на Спартак.

Победата на Спартак бе белязана от много лоша контузия на централния защитник Георги Бъчваров. Той получи травма в рамото и бе откаран в болница.

В следващия кръг „гладиаторите“ приемат тима на Калояново, мачът е в неделя, 29 септември, от 17:00 часа.

Спартак: Константин Велков, Атанас Бучов, Николай Христозов, Георги Бъчваров (Костадин Калинов), Рангел Костурски, Кръстьо Милев,Стефан Учиков, Денис Хасан (Ивайло Димитров, Петко Фанев), Здравко Жилов (Митко Илиев), Кирил Георгиев, Любо Цеков