Спартак (Пловдив) с първи успех за годината

Каращият проби Георги Георгиев вкара и двата гола за 2:0 над Родопа (Смолян)

Спартак (Пловдив) постигна първа победа за 2021 година след като се наложи с 2:0 над тима на Родопа (Смолян).

Контролата се игра на стадион „Пловдив“, а треньорският тандем Стефан Учиков и Неделин Петров не можеше да разчита на 4- ма контузени – Мартин Симеонов, Георги Камбуров, Филип Алексиев и Давор Илиев.

Титуляри започнаха трима футболисти на проби – Александър Драшков, Георги Георгиев и Мариян Кусев.

„Гладиаторите“ започнаха силно мача и в 19-ата минута резултатът бе открит, след като капитанът Кирил Георгиев центрира от ляво от фаул и на предна греда най- съобразителен бе Георги Георгиев, който от воле вкара за 1:0.

В 24-ата минута Кристиян Кодуков намери Кирил Георгиев, който стреля силно, но вратарят на Родопа спаси.

В 30-ата минута Кирил Георгиев изпълни пряк свободен удар от дясно на вратата на съперника и намери хитро Йордан Минев, който от движение центрира и Георги Георгиев с глава удвои резултата.

Второто полувреме Спартак започна само с една смяна, като на мястото на вратаря Петър Начев влезе Горан Гръблев.

В 60-ата минута в игра се появиха и четирима юноши, които тренират с мъжете – Георги Миленчев, Веселин Локов, Станислав Василев и Цветан  Вълчинов.

В 70-ата минута след бърза атака Георги Георгиев и Веселин Локов се озоваха сами срещу вратата, като Георгиев намери младия нападател, който вкара топката в мрежата, но попадението бе отменено заради спорна засада.

Следващата контрола на Спартак е на 30 януари срещу Лудогорец 3 на стадион „Крепост“ в Хисяря.

Съставът на Спартак: П. Начев (Г. Гръблев), А. Драшков, Й. Минев, М. Кусев, Г. Йотовски, К. Милев, К. Георгиев-к, Г. Лазаров, К. Кодуков, Л. Цеков, Г. Георгиев (Г. Миленчев, В. Локов, С. Василев, Ц. Вълчинов)

Дублиращият отбор на Спартак стартира серията от контроли тази неделя.

Възпитаниците на Неделин Петров ще срещнат тима на Войсил.

Двубоят е от 14:30 часа на стадион „Пловдив“ и ще се играе без публика заради противоепидемичните мерки.