Спартак (Пловдив) се засили към зоните след 2:2 с Ямбол

Конкурентът за оставане в Трета лига Несебър разби със 6:0 последния Верея

Спартак (Пловдив) направи поредна крачка към изпадане в „А“ областна група след домакинско равенство 2:2 срещу Ямбол в среща от 32 кръг на Трета лига – Югоизточна група.

„Гладиаторите“ бяха подкрепяни от трибуните на стадион „Тодор Диев“ не само от собствените си фенове, но и от тези на Марица (Пловдив), която утре гостува на Левски (Карлово).

След мъжка игра и нулево равенство през първото полувреме домакините откриха резултата в 60-ата минута чрез Георги Георгиев.

Венцислав Славов от гостите обаче изравни малко по-късно.

Любомир Цеков отново донесе радост по трибуните в 70-ата минута за 2:1.

Капитанът на Ямбол Александър Андонов обаче вгорчи настроението с изравнително попадение за 2:2 и отмъкна важни точки от „гладиаторите“.

В същото време конкурентът за оставане Несебър разби със 6:0 последния Верея и вече има 3 точки аванс.

В последните 2 кръга Спартак гостува на Хасково и приема Атлетик (Куклен), а Несебър гостува на Борислав (Първомай) и е домакин на Ямбол.