Спартак (Пловдив) спечели с 1:0 срещу Момино

„Гладиаторите“ можеха да победят с далеч по-изразителен резултат на ст. „Тодор Диев“

Спартак (Пловдив) постигна нова победа в първенството на А-областна група след като се наложи с 1:0 над отбора на Момино.

Единственото попадение реализира Кирил Георгиев в 44-ата минута с неспасяем удар от фаул. Спартак надигра съперника и можеше да победи с по- категоричен резултат.

Още в 7-ата минута Николай Христозов с глава изкара топката в аут от 4 метра. В 26-ата Кирил Георгиев изведе Ивайло Димитров сам срещу вратаря на гостите, но ударът му мина на сантиметри от вратата.

В 37-ата минута Кирил Георгиев стреля с глава, но ударът му срещна напречната греда.

След дълго отсъствие Петко Фанев влезе в игра през второто полувреме и още в 50-ата минута можеше да се разпише, но изстрелът му бе избит в ъглов удар.

В 76-ата Кирил Георгиев стреля от фаул, но отново гредата помогна на гостите.

Така Спартак има пълен актив от 12 точки и голова разлика 12:0.

На 22 септември предстои гостуване на Дълго поле.

Спартак игра в състав: Константин Велков, Николай Христозов, Христос Доков, Георги Бъчваров, Рангел Костурски, Кръстьо Милев, Денис Хасан, Кирил Георгиев, Мартин Симеонов (Петко Фанев), Здравко Жилов (Митко Илиев), Ивайло Димитров (Костадин Калинов)