Спартак (Пловдив) загуби с 1:2 контролата от Локо U19

Мачът бе част от подготовката на „гладиаторите“ за баражите за Трета лига, „черно-белите“ пък се готвят за полуфинала срещу Лудогорец за Купата на БФС

Спартак (Пловдив) загуби с 1:2 от Локомотив U19 в първия си мач след над 3 месеца пауза. Спарингът се игра на стадион „Пловдив“.

Старши треньорът на „гладиаторите“ Стефан Учиков не можеше да разчита на трима основни играчи – Любомир Цеков, Георги Стефанов и Николай Пърнаров.

В 16-ата минута вратарят Александър Витанов намери с дълъг пас Светослав Читаков, който обаче бе изпреварен от вратаря на Локомотив.

В 19-ата Георги Чичев нахлу отлично от дясно и центрира, но точно преди Читаков да нанесе удар, топката бе избита от защитник на „черно-белите“.

В 22-ата минута Здравко Жилов стреля силно, но топката мина на сантиметри от страничния стълб на вратата.

В 33-ата Читаков изведе Здравко Жилов сам срещу вратаря на Локо, нападателят стреля право в тялото му и топката бе избита в ъглов удар.

В 36-ата Кирил Георгиев получи отличен пас в наказателното поле, но преди да стреле топката му бе избита в ъглов удар.

Второто полувреме започна хубав удар от фаул на Кирил Георгиев, но топката бе избита в корнер.

В 64-ата минута възпитаниците на Васил Гърков откриха резултата с първия си точен удар. Защитникът на „черно- белите“ Петър Петров стреля от фаул от около 30 метра и топката влезе под плонжа на влезлия на смяна вратар Дани Вълов.

В 67-ата минута Митко Илиев бе изведен отлично в наказателното поле на съперника, но топката му бе избита с шпагат.

В 75-ата Кирил Георгиев нанесе хубав удар, но топката бе избита с крак от вратаря на съперника.

В 83-ата минута Локомотив получи правото да изпълни дузпа, която бе безкомпромисно реализирана от Борислав Ангелов за 0:2.

В 88-ата Кирил Георгиев със страхотен диагонален удар намали резултата на 1:2.

В края на мача Спартак можеше и а изравни, но удар на Мартин Симеонов бе избит от вратаря в корнер.

От утре Спартак продължава подготовка на своята беза в очакване на баража за Трета лига.

Съставъвт на Спартак: Александър Витанов (Дани Вълов), Георги Чичев, Христос Доков, Христо Стамов, Георги Камбуров (Рангел Костурски), Кръстьо Милев (Мартин Симеонов), Пейо Батинов, Кирил Георгиев, Здравко Жилов (Митко Илиев), Мариян Гиров (Давор Илиев), Светослав Читаков