Спартак (Пловдив) завърши годината като лидер в АОФГ

„Гладиаторите“ с 3 точки аванс пред Асеновец в края на 2019 година

Спартак (Пловдив) завърши годината с равенство 0:0 при гостуването си на Житница. Двубоят се игра на много тежък терен в близкото до Пловдив село.

Спартак може да съжалява за изпуснатата победа. Здравко Жилов и Любомир Цеков имаха отлични шансове, но късметът не бе тяхна страна.

През второто полувреме пък имаше не повече от десетина минути игра, а домакините по всякакъв начин лежаха на терена и се разправяха със съдията.

Независимо от загубените две точки Спартак ще зимува като едноличен лидер в класирането на „А“ – Областна група с 39 точки, на 3 точки пред Асеновец, който записа 3:0 срещу Марица (Цалапица).

Ето и равносметката на 2019 година от официалния сайт на „гладиаторите“:

Спартак изпраща една успешна 2019 година.

През тази година спечелихме 12 поредни победи в първенството на Б-Областна група-Запад и отбелязахме 48 гола срешу едва 3 получени.

По безапелационен начин спечелихме и баража срещу Марица (Градина) за влизане в А-Областна група.

Продължаваме без загуба в изиграните 15 мача от  началото на този сезон. Имаме 12 победи и 3 равенства с голова разлика 44 на 7.

Включихме се в турнира за Купата на България, където загубихме от Марица с 0:2.

Спартак участва и в турнира за купата на АФЛ, където победихме Атлетик (Куклен) и загубихме от Гигант (Съединение).

През тази година в мачовете на мъжкия тим участваха много от талантите на нашата академия, което е пътят, начертан от ръководството на клуба.

Успоредно с това Спартак Пловдив спечели концесията за стадион „Тодор Диев“, а през следващата година ще започне и неговата тотална реконструкция.

Получихме и много удари, от различен характер. Това обаче ни прави по- силни и ни мотивира да вървим напред.

Изпращаме успешна 2019 г. и казваме с висок глас- ще работим с всички сили за една още по- успешна 2020 година!“