Спартак (Пловдив) завърши контролите с класическа победа

„Гладиаторите“ биха с 3:0 като гости Марица (Милево)

Спартак (Пловдив) завърши с класическа победа серията от контролни срещи. „Гладиаторите“ победиха с 3:0 тима на Марица (Милево). Двубоят се игра на стадион „Ангел Димитров“ в близкото до Пловдив село.

Спартак започна силно и още в 3-ата минута Йордан Минев стреля силно, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда.

В 6-ата Станимир Димитров стреля от границата на наказателното поле, но стражът на домакините успя да избие в ъглов удар.

В 9-ата минута отново Йордан Минев уцели напречната града след удар от 20 метра, след което попадна в Мартин Симеонов и той я вкара в мрежата за 0:1.

В 18-ата минута Мартин Симеонов направи резултата 2:0 с плътен удар от границата на наказателното поле.

Спартак продължи да атакува и в 28-ата Данчо Минев отново стреля от далече, но този път топката мина над вратата.

В 58-ата минута каптанът Кирил Георгиев направи отлично двойно подаване със Станимир Димитров и се озова сам срещу вратаря на Марица (Милево), преодоля го и направи резултата класически.

В 61-ата минута Христо Стамов получи тежък удар в коляното и бе заменен принудително от Веселин Отман.

Срещата пропуснаха Александър Витанов, капитанът Христос Доков, Светослав Читаков и Любо Цеков заради леки трами. Те обаче се очаква да бъдат възстановени до 8 август, когато от 18:00 часа на стадион „Тодор Диев“ Спартак приема Гигант (Съединение) в мач от 1- ви кръг на Трета Лига.

Съставът на Спартак: Алекс Василев (Кристиан Милушев), Георги Чичев (Митко Илиев), Христо Стамов (Веселин Отман), Кръстьо Милев, Георги Камбуров, Йордан Минев, Кирил Георгиев – к, Мартин Симеонов (Мариян Гиров), Станимир Димитров (Давор Илиев), Пейо Батинов, Николай Парнаров