Стан отново спря Гришо в драма с обрат и тайбрек (ВИДЕО)

Решителният трети сет се превърна в истински трилър, за съжаление българинът напуска и Синсинати в първия кръг

В рамките на осем дни Стан Вавринка спря за втори пореден път Григор Димитров още в първия кръг на тенистурнир от сериите „Мастърс 1000“, след като го победи с тайбрек в изключително драматичен и оспорван двубой с 5:7, 6:4, 7:6 (4).

Преди малко повече от седмица швейцарецът надви Гришо с 6:4, 6:4 на старта в Монреал, а сега той се наложи над хасковлията в същата фаза на надпреварата в Синсинати.

Българинът спечели първия сет с пробив в последния гейм, но допусна пробив в средата на втората част и я загуби, а третата се превърна в истинско зрелище.

Димитров допусна брейк още в началото на решителния сет и позволи на Вавринка да поведе с 5:1, след което обаче се разигра и успя да изравни след четири поредни гейма до 5:5.

Точно тогава обаче допусна пробив и Стан поведе с 6:5, но после Гришо показа характер и върна брейка, за да вкара мача в тайбрек.

Вавринка обаче го започна по-концентрирано и поведе с 4:0, след което Димитров отново се мобилизира и навакса до 3:4, както и до 4:5, ала в крайна сметка швейцарецът не трепна и затвори мача със 7:4.

Така той постигна пети последователен успех над Димитров и поведе в общата статистика от сблъсъци между двамата със седем на пет след над тричасова битка на централния корт в Синсинати.

Във втория кръг Вавринка ще се изправи срещу руския квалификант Андрей Робльов.