Станимира Петрова аут от световното след съдийска подигравка!

Петър Белберов спечели сребърен медал на първенството на ЕС

Асеновградчанката Станимира Петрова загуби с 2:3 съдийски гласа от индийката Соня на осминафиналите в кат. до 57 кг. на Световното първенство по бокс за жени в Ню Делхи, Индия. Българката слезе от ринга жестоко разочарована, след като бе грубо ощетена от съдиите.

В равностоен мач Станимира отстъпи на представителката на домакините Соня с неединодушно решение на съдиите. Българката бе предпочетена от арбитрите на Англия и Казахстан, но Австралия, Куба и Канада дадоха предимство на индийката – 2:3 (28:29, 29:28, 28:29, 29:28, 28:29).

Така от нашите борбата продължава само Стойка Петрова, която утре ще се качи на ринга за своя ¼-финален мач в кат. до 54 кг. срещу индийката Маниша Маун. При успех Стойка ще се осигури медал от първенството, но и при нея можем да очакваме същото съдийство.

В същото време Петър Белберов спечели сребърния медал в кат. +91 кг на първенството по бокс за мъже на страните членки на ЕС, което завърши късно снощи в испанския град Валядолид. Във финала при най-тежките носителят на купа „Странджа“ за 2018 година отстъпи пред англичанина Едуард Фрейзър Кларк с 0:5 съдийски гласа – 27:30, 27:30, 27:30, 27:30, 28:29.

Така България завърши със сребро и бронз, спечелено от Тинко Банабаков в кат. до 52 кг.