Станимира Петрова на финал за Купа „Странджа“ (ВИДЕО)

Асеновградчанката победи украинката Юлия Циплакова и ще играе за златото срещу Карина Тазабекова от Русия

Звездата на българския женски бокс Станимира Петрова се класира за финала в категория до 57 килограма на 72-ото издание на международния турнир за Купа „Странджа“ в София.

Световната и двукратна европейска шампионка показа класа и победи Юлия Циплакова (Украйна) с 5:0 съдийски гласа (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27).

В спора за златото тя ще се изправи утре срещу Карина Тазабекова (Русия).

Тазабекова спечели оспорвания втори полуфинал в категорията срещу друга българка Светлана Каменова с 3:2 съдийски гласа (29:28, 29:28, 28:29, 28:29, 28:29).

Каменова, която се завърна на ринга след 4-годишно отсъствие, все пак заслужи бронзово отличие.

Тя е първата българка с медал от Световно първенство при жените, когато през 2012 година печели бронз на шампионата в Китай.

Мелис Йонузова спечели бронзов медал от Купа „Странджа“. Ден, след като елиминира световната шампионка в категория до 69 килограма – Бусеназ Сюрменелъ (Турция), българката отстъпи на представителката на Казахстан Валентина Халзова.

Мелис хвърли много сили и отново бе доста активна на ринга, но за съжаление този път трябваше да се задаволи с равностоен мач и поражение. Въпреки това Йонузова трябва да е доволна от цялостното си представяне, което й осигури трето място в турнира.

Радослав Панталеев закри с нов успех първата полуфинална сесия от днешния ден на „Странджа”. Бронзовият медалист от последното световно първенство се класира за утрешния финал, след като в много здрав мач наложи воля над французина Вилфрид Флорентен в категория до 91 килограма. Двубоят предложи много мощни атаки и размени на удари. Българинът доминираше в първите два рунда, в които нанесе по-точните попаденияи макар в третия да изпита известни затруднения, заслужено ликува с 5:0 съдийски гласа (29:28, 29:28, 29:28, 29:28, 29:28). Така утре той ще се изправи срещу арменеца Нарек Манасян в мач за титлата.

Даниел Асенов пък се класира без игра за финала. Тайсъна не се наложи да се качи на ринга, за да боксира с ирландеца Брендън Ървайн, който се отказа поради здравословен проблем. Утре 3-кратният носител на трофея ще се изправи срещу индиеца Дийпак Комар.