Станимира Петрова не стигна до медал на Световните военни игри

Асеновградчанката загуби на четвъртфиналите от китайката Пяопяо Лиу, Тайсъна излиза за медал утре срещу индиеца Чираг

Станимира Петрова не стигна до медал на Световните военни игри в Ухан (Китай). На четвъртфиналите в категория до 57 килограма при жените днес световната и двукратна европейска шампионка загуби с 0-5 съдийски гласа от представителката на домакините Пяопяо Лиу, която си осигури минимум бронз.

В първия си мач в Ухан Станимира се наложи категорично с 5-0 над Йохана Гомес от Венецуела.

В категория до 56 килограма Тайсъна пък победи снощи представителя на домакините Линжи Гао с 3-1 съдийски гласа. Мачът протече изцяло под контрола на многократния ни европейски шампион, като в третия рунд китаецът дори получи официално предупреждение. Въпреки това изненадващо петият съдия даде равен резултат. Това обаче не попречи на Даниел да вземе мача, а в сряда на четвъртфиналите ще боксира с индиеца Чираг.