Станимира Петрова си осигури медал от Купа „Странджа“ (ВИДЕО)

На полуфиналите продължават още Светлана Каменова, Мелис Йонузова, Петър Белберов

Звездата на българския женски бокс Станимира Петрова се класира за полуфиналите в категория до 57 килограма на 72-ото издание на международния турнир за Купа „Странджа“ в София.

Световната и двукратна европейска шампионка показа много добра форма и записа победа с 5:0 гласа (29:28, 30:27, 30:26, 29:28, 30:27) над Владислава Кухта от Казахстан.

Петрова намери правилната дистанция и въпреки неудобния обратен гард на съперничката си, наложи своя ритъм и напълно заслужено си гарантира минимум бронзово отличие.

За място на финала асеновградчанката ще се изправи утре срещу Юлия Циплакова от Украйна.

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев и президентът на Българската федерация по бокс Красимир Ининиски наблюдаваха заедно успеха на Станимира Петрова. Спортният министър поздрави Станимира и нейния личен треньор Петър Лесов за отлично проведената среща и поредния й успех в най-стария боксов турнир в Европа.

В същата категория на полуфиналите отива и още една българка – Светлана Каменова, която отново показа отлична игра след завръщането си на ринга. С много умна и прецизна игра първата българка с медал от Световно първенство победи категорично Андреа Медина (САЩ) с 5:0 съдийски гласа (30:27, 39:28, 29:28, 30:27, 29:28).

За място на финала тя ще се боксира утре срещу Карина Тазабекова (Русия).

Мелис Йонузова се класира за полуфиналите в категория до 69 килограма. Йонузова надделя в драматичен и много оспорван мач над действащата световна шампионка Бусеназ Сюрменели (Турция) с 3:2 съдийски гласа ( 28:29, 30:27, 28:29, 29:28, 29:28) и си гарантира най-малко бронзово отличие.

За място на финала българката ще се изправи утре срещу Валентина Халзова (Казахстан).

Петър Белберов се класира за полуфиналите в категория над 91 килограма при мъжете. Белберов надделя в оспорван двубой над чеха Мартин Пинц с 4:1 съдийски гласа (29:28, 29:28, 29:28, 228:29, 29:28) и си осигури най-малко бронз при най-тежките.

За място на финала той ще срещне в събота Цотне Рогава (Украйна).