Стивън Петков близо до трансфер в чужбина

„Жълто-черните“ ще се опитат да задържат бразилеца Жоао Пауло

Златната резерва на Ботев (Пловдив) Стивън Петков е близо до трансфер в чужбина, пише „Меридиан мач“. Нападателят има на сметката си 13 шампионатни гола и още 3 за Купата на България. Повечето от попаденията му са след влизане на смяна, но този статут вече никак не се нрави на голаджията.

Той за пореден път бе сред героите на „канарчетата“ като отбляза красиво победно попадение за 2:1 срещу ЦСКА в неделя.

„Още нищо не се знае. Има още мачове да края и не искам да коментирам какво ще се случи след това“, заяви Стивън.

Нападателят ича договор с Ботев до лятото на 2020 година, а след този силен сезон интерсът към него е небивал. Негов агент е Генади Вучков, който работи в тандем с Георги Градев.

Показателите на Стивън Петков са уникални. В Първа лига този сезон той е изиграл 687 минути в 23 мача. Отбелязал е 12 гола, което прави средно по едно попадение на час (57 минути).

В същото време бразилката перла Жоао Пауло няма нищо против да остане при „канарчетата“, откъдето бе продаден на Лудогорец, а след това преотстъпен отново на Ботев. Предстоят разговори между шефовете на двата клуба. Той има 6 гола в 9 шампионатни двубоя и още 1 гол в два мача за Купата.

Снимка: botevplovdiv.bg