Стивън Петков вкара, но тимът му загуби с 1:3 от Спортинг (ВИДЕО)

Бившият нападател на Ботев (Пловдив) влезе на смяна и наказа лисабонските „лъвове“ с дебютен гол за Фейерензе

Стивън Петков отбеляза дебютния си гол с екипа на португалския Фейерензе. Въпреки това отборът му загуби с 1:3 у дома от звездния Спортинг (Лисабон), който е на четвърто място във временното класиране. Фейерензе пък остава на последното място в подреждането.

Гостите поведоха с нелеп автогол на Антонио Бризено, а след това два пъти се разписа Бруно Фернандеш.

Бившият нападател на Ботев (Пловдив) влезе в игра в 72-ата минута на мястото на Жоао Силва. Само 4 минути по-късно българинът получи дълъг пас в наказателното поле, изпуснат бе от защитата и изпълни красива странична ножица, за да накаже лисабонските „лъвове“.

Въпреки това Фейерензе остана последен с актив от 14 томки, на 6 от спасителния бряг.