Стойчо Стоев уволнен след 0:0 срещу Славия (ВИДЕО)

Лудогорец сдаде върха на Левски, остана без треньор точно преди реавнша с Марибор в четвъртък

Стойчо Стоев вече не е треньор на Лудогорец. Това съобщи изпълнителният директор на разградчани Ангел Петричев след разочароващото домакинско реми 0:0 срещу Славия.

Шампионите стигнаха само до 0:0, макар да играха с човек повече през второто полувреме, а веднага след мача стана ясно, че остават без треньор дни преди реванша от плейофите на Лига Европа срещу Марибор.

Тимът ще бъде воден от Станислав Генчев и Здравко Здравков в мача този четвъртък в Словения.

Все още не е ясно кой ще замени за постоянно Стоев, който си тръгва, след като отборът му не допусна загуба през настоящия шампионат – 4 победи и 3 равенства в 7 срещи, но в неделя вечер окончателно сдаде върха във временното класиране на Левски.

Освен това Лудогорец отпадна още от първото препятствие в похода към мечтание групи на Шампионската лига – унгарският Ференцварош го победи на два пъти – 2:1 в Будапеща и 3:2 в Разград.

Славия взе точка от шампиона снощи, макар да игра с човек по-малко през цялото второ полувреме. Двубоят в Разград се превърна в истински екшън и предложи много емоции на зрителите, както и две сериозни грешки на съдийската бригада, водена от Стефан Апостолов.

Първо вратарят на гостите Антониос Стергиакис бе изгонен с измислен червен картон точно преди почивката, а след нея редовен гол на домакините беше отменен заради засада.

В крайна сметка двата отбора поделиха точките, а ветеранът на „белите“ Георги Петков влезе в историята, тъй като записа мач в 23-и пореден сезон в групата на майсторите – срещата бе под номер 337 в неговата кариера.

„Този съдия трябва да бъде изхвърлен от съдийството. Представяте ли си какво ще се случи, ако свири мач в Европа? За какво изгони Стергиакис? Освен, че не може да пише, явно и не вижда. Апостолов опорочи мача. Футболистите играха доста добре. На нас ни беше трудно да играем с човек по-малко. Не зачете редовен гол на Лудогорец“, заяви президентът на „белите“ Венци Стефанов.