Стойка Кръстева и Радослав Панталеев спечелиха Купа „Странджа“

България спечели най-много златни медали – освен двамата призьори, с титли се окичиха Станимира Петрова, Даниел Асенов и Хавиер Ибаниес

Стойка Кръстева (51 кг) и Радослав Панталеев (91 кг) спечелиха Купа „Странджа“. Те ликуваха с отличието при жените и мъжете в 72-ото издание на най-стария боксов турнир в Европа.

Стойка Кръстева спечели за втори път в кариерата си трофея. Тя  дублира успеха си от 2014 година.

Радослав Панталеев се нареди до някои от най-големите ни легенди от близкото и далечно минало. Панталеев наследи на трона Даниел Асенов, който се размина с възможността да спечели четвърто отличие и така да се изравни на върха във вечната ранглиста с Цачо Андрейковски и Даниел Петров.

Общо 13 шампиони бяха излъчени впоследния ден на надпреварата, която се проведе зала „София“. Участие взеха близо 300 боксьори от 35 държави.

България спечели най-много златни медали. Освен Стойка Кръстева и Радослав Панталеев, с титли се поздравиха Станимира Петрова (57 кг), Даниел Асенов (52 кг) и Хавиер Ибаниес (57 кг).

Трети места пък заеха Светлана Каменова (57 кг), Мелис Йонузова (69 кг) и Петър Белберов (+91 кг).

Шампиони в останалите категории прижените станаха бразилката Беатрис Ферейра(60 кг), казахстанката Валентина Халзова (69 кг) и американката НаомиГреъм (75 кг).При мъжете със златни отличия се поздравиха още Иля Попов(Рус), Бобо Батуров (Узб), Олександър Хижняк (Укр), Дилшодбек Рузметов (Узб) и Боходир Жалолов.