Световният шампион Германия аут от Мондиал 2018 (ВИДЕО)

Бундестимът загуби от Южна Корея с 0:2, Швеция разби Мексико с 3:0, но и двата тима са на осминафиналите

Световният шампион Германия отпадна от Световното първенство в Русия. Бундестимът загуби изненадващо с 0:2 от играещия само за честта си тим на Южна Корея, а Швеция разби с 3:0 Мексико.

Така Швеция и Мексико с по 6 точки се красираха за осминафиналите, гордите корейци останаха трети, а унизените германци останаха на дъното на групата също с актив от 3 точки. Те успяха да победят единствено Швеция с 2:1, но загубиха от Мексико с 0:1 и от Южна Корея с 0:2.

И двата гола на „Казан Арена“ паднаха в добавеното време. Във 92-ата минута Йонг-Гуон Ким реализира след изпълнение на корнер, като попадението първо бе отменено заради засада, но след консултация с VAR съдията отсъди гол, а Хюн-Мин Сон оформи крайното 2:0 в 96-ата минута.

В Екатеринбург Швеция победи Мексико с 3:0.  В 50-ата минута Виктор Клаесон асистира на Людвиг Аугустинсон и той откри резултата, а не след дълго викингите удвоиха след спорна дузпа.

Ектор Морено се опита да спечели топката в наказателното си поле, но не успя и в крайна сметка арбитърът посочи бялата точка без да изгледа ситуацията на повторение. Гранквист застана зад топката и я прати безкомпромисно в горния ъгъл на вратата, за да направи Очоа безпомощен в 62-ата минута за 2:0.

12 минути по-късно пък Едсон Алварес нямаше късмет и вкара автогол в собствената си врата, за да оформи класиката.

Снимка: FIFA.com