Тодор Неделев: Отиваме в Норвегия за победа (ВИДЕО)

Авторът на победния гол обаче предупреди, че футболистите трябва да са здраво стъпили на земята

Тодор Неделев говори за домакинската победа на България с 2:1 срещу Кипър. Халфът вкара второто попадение в съперниковата врата и бе в основата за успеха на „лъвовете“ в Лигата на нациите.

“На полувремето си казахме, че излизаме като отбор. Видяхте, че от първата минута на второто полувреме пресирахме отбора на Кипър. Много сме доволни от днешния успех. Играхме добре и през първото полувреме, държахме топката. Поздравявам всички момчета и мисля, че днешната победа е заслужена. Трябва да сме здраво стъпили на земята. Сега отиваме в Норвегия за победа. Трябва да сме концентирани на 100% за следващия мач”, заяви Неделев.

„Мисля, че изиграхме добро второ полувреме, доста повече желаехме победата. Видя се от всички, че 11 лидери на терена се раздаваха във всяка минута. Имаше дух. Трябва да сме здраво стъпили на земята, вдигнахме високо летвата с тези три победи в Лига на нациите.

Фокусирани сме върху нещата, които изисква треньора. Вярвам, че ще успеем да се възстановим за мача с Норвегия.

От доста години България не бе обръщала резултат като домакин, това е добре за нас. Дано изиграем добър мач в Норвегия, той няма да е лесен. Ще се радвам за домакинството със Словения да напълним стадиона“, заяви нападателят Кирил Десподов, който отбеляза изравнителния гол.

Треньорът на България Петър Хубчев каза, че „лъвовете“ са били сковани в началото на мача с Кипър. Хубчев добави, че напрежението срещу Норвегия ще е като в двубоя с „островитяните“.

„Дали съм се скарал на момчетата на почивката? Няма да коментирам тия работи. Понякога треньорите казват тия неща малко по-високо. Много жалко, ако се е видяло, че сме излезли изплашени в този мач. Всеки трябваше да поеме своята отговорност, което ги направи може би малко по-сковани. Няма да изпадам в детайли.

След почивката съм по-доволен, само резултатът ако вземем дори. Никога не съм разделял мачовете на такива с по-голямо и с по-малко напрежение. Според мен напрежението срещу Норвегия ще е като днешното.

Ако направим слаб мач, най-лесно ще бъде извинението с умора. Ние обаче бягаме от тези клишета, ще се постараем да се представим добре. Всяка победа е крачка, разбира се“, заяви Хубчев.