Тодор Неделев с мач №200 в елита!

Капитанът на Ботев (Пловдив) има 64 гола и 62 асистенции в професионалната си кариера с екипа на „канарчетата“

Капитанът на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев изигра своя мач №200 в българския футболен елит, след като взе участие във вчерашния мач срещу Арда (Кърджали).

Футболистът на „канарчетата“ започна от първата минута двубоя на базата в „Коматево“ и се отчете с асистенция за втория гол на Ботев при успеха с 2:1.

По този начин, за 200 мача в родния елит с „жълто-черната“ фланелка Неделев може да се похвали вече с 64 попадения и 62 асистенции.

Той обаче бе заменен в 61-ата минута, веднага след като Реда Рабей получи червен картон след намесата на ВАР. Звездата захвърли капитанската лента на терена, но след това все пак се поздрави с наставника Азрудин Валентич. Специалистът пък отнесе много закани от страна на някои от феновете, чуха се и викове за оставка.

„Извадих Тодор Неделев, защото имаше леки болки и трябваше да го пазя за следващия мач. Хората може да ме мразят, но аз не съм тук да си говоря с тях, а да водя отбора и затова получавам заплата“, заяви Валентич.

Тодор Неделев направи своя дебют в най-високото ниво на българския футбол през вече далечната 2012 година в мач срещу Славия. Тогава, едва 19-годишен Неделев асистира на три пъти за хеттрика на Иван Цветков при успеха с 3:0 срещу „белите“.