Тодор Неделев спаси честта на България! (ВИДЕО)

Звездата на Ботев (Пловдив) спаси честта на „лъвовете“, макар и от спорна дузпа в първата ни евроквалификация

България стартира квалификациите за Евро 2020 с равенство 1:1 срещу Черна гора при домакинството си на Националния стадион „Васил Левски“.

„Трикольорите“ изиграха едно много добро първо полувреме, а през втората част отлична индивидуална игра на Мугоша и страхотният вратар на „червените“ Петкович бяха на път да отмъкнат победата за гостите преди Тодор Неделев да отбележи от много спорна дузпа за крайния резултат. При повторнията ясно се видя, че нарушението е извън наказателното поле.

Голямата загуба за българския отбор бе тежката контузия на Ивайло Чочев. Играчът на Палермо е със счупена капачка и заминава още днес за Италия, където ще претърпи операция. Така липсващите в състава на Петър Хубчев се увеличиха с още един след контузиите на вратаря Пламен Илиев и нападателя Кирил Десподов.

В понеделник националният ни отбор гостува в Прищина на Косово за първото си гостуване от квалификациите за Евро 2020.