Тотнъм е на финал за Купата на лигата след 2:0 над Брентфорд (ВИДЕО)

Елитните Севиля, Виляреал и Валядолид напред за Купата на Испания

Тотнъм се класира на финала в турнира за Купата на Лигата, след като победи с 2:0 играещия в Чемпиъншим отбор на Брентфорд. Попаденията за „шпорите“ вкараха Муса Сисоко и Хюн Мин-сон и чакат днешния победител от битката между Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити. Финалът в турнира е насрочен през април.

Отборът на Брентфорд играеше своя първи полуфинал на голям турнир в Англия и започна доста смело, но още в 12-ата минута трябваше да извади топката от мрежата, след като френският полузащитник Муса Сисоко беше оставен непокрит. Сисоко се разписа с глава след центриране на Серхио Регуйон от ляво.

Червено-белите, които отстраниха четири отбора от елита по пътя си до тук, вкараха за 1:1 чрез нападателя си Айвън Тони, разписал се с глава. Но попадението беше отменено с помощта на ВАР с много тънка засада. Видеоповторенията показаха, че част от коляното на Тони е било зад виртуалната линия на засадата преди да отскочи и да вкара, засичайки подаването на Итън Пинък. Момчетата на Жозе Моуриньо отговориха с второто си попадение в мача, дело на корейския бързак Хюн Мин-Сон, който се стрелна напред след прекрасно извеждащо подаване от Танги Ндомбеле.

Разочарованието на гостите се увеличи от червения картон на Джош Дасилва шест минути преди края на мача заради опасно влизане с вдигнат крак срещу датския полузащитник Пиер-Емил Хьойберг.

Елитните Севиля, Виляреал и Валядолид продължават към третия кръг на турнира за Купата на Испания, след като отстраниха като гости по-скромни отбори. Алкоркон пък като домакин се справи с Реал Сарагоса с 2:1.

Без да блести особено Севиля се справи с играещия в Сегунда „Б“ дивисион отбор на Линарес Депортиво с 2:0 на стадиона в Хаен. След края на мача наставникът на севилци Хулен Лопетеги изрази бурното си негодувание от лошата организация на мачове с отбори от долните дивизии, както и от неспазването на протоколите по време на пандемията.

„Не само, че на стадиона бяха допуснати фенове, но и разстоянията между играчите преди мача не бяха спазени по никакъв начин. Наясно съм, че този отбор иска да продаде билети, но нека уважаваме ситуацията“, призова Лопетеги.

Севиля откри резултата точно преди почивката благодарение на свободен удар от Оскар Родригес, останал неспасяем за вратаря на Депортиво Линарес. Гостите внимаваха доста и заложиха на сигурност, пазейки се и от контузии на лошия терен, а домакините създадоха доста неприятности за вратаря Боно преди почивката. Но две минути след подновяването на играта те получиха втори удар след като бранителят Фран Лара си вкара автогол при удар на Френки де Йонг.

Виляреал отстрани друг отбор от третото ниво – победа с 4:1 като гости над Самора. „Жълтата подводниц“ вкара по два гола във всяко полувреме, като Карлос Бака в 31-ата минута и Йереми Пиньо в 43-ата направиха 2:0. Играчите на Самора върнаха един гол буквално в последните секунди на първата част чрез Карлос Рамос. През втората част обаче Фер Ниньо (73) и Дани Раба (88) оформиха убедителната побеса на елитния отбор.

Валядолид се нуждаеше от продължения, за да се справи с отбора от курорта Марбея с 3:2. Оскар Плано вкара два гола за Валядолид, включително и победния в 110-ата минута.

Ирвинг Гудиньо, който е емигрант от Панама, изравни за Марбея в 90-ата минута и прати срещата в продълженията.

В среща между два състава от Сегунда Алкоркон отстрани Сарагоса с 2:1 с победен гол на Хосе Леон в 89-ата минута. Арагонците излязоха напред още в 4-ата минута с попадение на Раи Насименто, изработено от индивидуалната класа на ветерана Гаиска Ларасабал. Домакините от Мадрид обаче изравниха три минути преди края на първото полувреме чрез Ернесто Гомес, за да се стигне до късния им победен гол.