Тотнъм и Сити на осминафинали в ШЛ след блестящи победи (ВИДЕО)

„Шпорите“ разбиха с 3:1 Реал (Мардид), а „гражданите“ направиха 4:2 като гости на Наполи

Английските Тотнъм и Манчестър Сити се класираха предсрочно за осминафиналите на Шампионската лига по футбол след блестящи победи в своите групи. „Шпорите“ разбиха с 3:1 Реал (Мардид), а „гражданите“ направиха 4:2 като гости на Наполи. Така двата тима се присъединиха към френския ПСЖ и германския Байерн (Мюнхен), които предната вечер също си гарантираха продължаване напред.

Тотнъм победи европейския клубен шампион Реал (Мадрид) с 3:1 на „Уембли“ в мач от група „Н“, а герой на мача стана Деле Али, който отбеляза два гола. Един добави Кристиан Ериксен, а Кристиано Роналдо вкара почетното попадение за Белия балет накрая.

В другата среща Борусия (Дортмунд) отново завърши 1:1 с гостуващия кипърски шампион АПОЕЛ (Никозия). При същия резултат бе приключил и мачът в Кипър преди две седмици.

След тези резултати Тотнъм е лидер в групата с 10 точки и със сигурност ще играе на осминафиналите. Реал (Мадрид) е втори със 7 и само на точка от следващата фаза. Борусия (Дортмунд) има 2 на третата позиция, АПОЕЛ е на дъното с една точка.

Лидерът в английската Висша лига Манчестър Сити спечели с 4:2 при визитата си на водача в италианската Серия „А“ Наполи в среща от четвъртия кръг на група „F“. Домакините поведоха чрез Инсиние в 21-ата минута, но „гражданите“ обърнаха с попадения на Отаменди и Джон Стоунс, преди Жоржиньо да изравни от дузпа. Гостите обаче взеха своето с голове на Серхио Агуеро и Рахийм Стърлинг.

Украинският шампион Шахтьор (Донецк) срази у дома холандския първенец Фейенорд с 3:1 и също е много близо до следващата фаза. Сега украинците се нуждаят само от още една точка в оставащите два мача, за да си гарантират класирането за осминафиналите.

Манчестър Сити е лидер с 12 точки, следван от Шахтьор с 9, Наполи с 3 и Фейенорд без нито една спечелена точка.