Тотнъм победи с 3:1 Лудогорец (ВИДЕО)

Българският шампион с трета загуба в груповата фаза и без реални шансове за 1/16-финалите

Българският шампион Лудогорец загуби третия си мач в груповата фаза на Лига Европа, след като фаворитът Тотнъм победи с 3:1 при гостуването си на „Хювефарма арена“.

Жозе Моуриньо показа респект към разградчани и пусна доста от титулярните си футболисти, начело с капитана Хари Кейн, а покрай британеца играха Гарет Бейл и Лукас Моура.

Гостите създадоха първата голяма опастност в срещата след само минута и половина. Уинкс подаде на дъгата за Гарет Бейл, той върна встрани за Моура, който копна топката и изведе зад защитата на Лудогорец Хари Кейн. Нападателят опита технично да прехвърли Пламен Илиев, но прати топката много неточно над напречната греда.

В шестата минута Кейн обстрелва вратата на Пламен Илиев от 20 метра, но топката разтресе левия страничен стълб на Илиев.

В деветата минута Бейл обстрелва вратата на Лудогорец, но Пламен Илиев боксира и изби в ъглов удар, от който Тоби Алдервайрелд прати топката аут след удар с глава.

От корнер в 13-та минута дойде първият гол в мача. Моура центрира от ъгловия удар, а Хари Кейн се извиси и отблизо стреля с глава. Илиев опита да избие, но не успя и топката влетя във вратата му. Това бе гол №200 за Хари Кейн в мач №300 за Тотнъм.

В рамките на няколко секунди в 20-ата минута „шпорите“ направиха два пропуска. Първо Ло Селсо стреля технично с левия крак, но встрани. Последва изритването от аут на Илиев, но прати топката в краката на Моура. Бразилецът стреля силно, но опитът му профуча встрани от вратата на българския вратар.

В 32-ата минута гостите стигнаха до втори гол. Хари Кейн бе намерен вдясно на наказателното поле на „орлите“ и спас по земя вляво намери Моура, който бе зад защитата на домакините и с левия крак отблизо вкара втори гол – 0:2.

„Орлите“ реагираха веднага и в 34-ата минута можеха да намалят пасива си. Кешеру стреля силно от дъгата на наказателното поле, а топката рикошира в тялото на Алдервайрелд и премина доста близо край страничния стълб на Харт. Четири по-късно Дохърти центрира отдясно  към Бейл. Той върна успоредно с глава за Хари Кейн, но Илиев внимаваше и се намеси. Секунди по-късно стражът на българския тим отново се намеси добре след остър удар с десния крак на капитана на Тотнъм Кейн.

Пет минути след почивката българите върнаха едно попадение. Текпетей проби отдясно навътре и отправи удар с левия крак, но топката се отби в крака на Дайър, а зад него беше Кешеру, който с левия крак прониза Харт – 1:2.

В 52-ата Хари Уинкс намери с остър пас в наказателното поле на „орлите“ Карлос Винисиус. Той бе оставен непокрит и отблизо пропусна да вкара трети гол. Три по-късно Мат Дохърти проби отдясно към полето на Лудогорец и сви топката вляво за Ло Селсо. Той шутира с левия крак, но встрани от българската врата.

В 61-ата минута Моуриньо замени Моура с Хюн-Мин Сон и това даде своите позитиви за гостите след само минута игра. Сон бе намерен от Холберг отляво и подаде успореден пас за Джовани Ло Селсо, който реализира третото попадение за гостите от английската столица.

След 69 минути игра Янков бе намерен с прецизен пас вляво и заходи към вратата на Тотнъм. Пред него бе Алдервайрелд, който бе елиминиран с технично движение вдясно, ала последващият шут на младока бе много слаб и Харт спокойно улови. Миг по-късно Каули Оливейра пробва удар отляво, но ударът му също бе неточен.

В 73-ата минута Лудогорец бе близо да реализира втори гол. Доминик Янков комбинира перфектно с Каули пред вратата на Харт, а бразилският плеймейкър отправи силен удар с десния крак, но англичанинът спаси.

До края и двата отбора нямаха сериозни положения пред вратата на съперника и завършиха при непроменен резултат. Така Лудогорец остава последен в групата си без спечелена точка, докато Тотнъм събра шест пункта и продължава битката си за първото място с Антверп и ЛАСК.

Австрийците победиха с 1:0  при гостуването си в Белгия и така трите отбора събраха по 6 точки, като единствено Лудогорец е без точков актив.