Тотнъм победи с 3:2 като гост Сити и завърза интригата (ВИДЕО)

Ливърпул обърна с 3:1 Норич и се доближи на 6 точки от „гражданите“

Дори гол от дузпа в добавеното време не можа да спаси Манчестър Сити от домакинска загуба срещу Тотнъм.

Очакваният с голям интерес сблъсък от 26-ия кръг на английската Висша лига се игра на „Етихад“ и се превърна в истински трилър завършил при резултат 3:2 в полза на „шпорите“.

Те спечелиха с гол на капитана си Хари Кейн в 95-ата минута, който бе втори за нападателя в срещата, за да завържат интригата за титлата и да спрат победната серия на шампионите.

„Гражданите“ на Хосеп Гуардиола остават лидери във временното класиране с 63 точки, като имат с 6 повече от втория Ливърпул, но мърсисайдци са с мач по-малко.

Мачът започна отлично за тима от Лондон, който поведе в резултата още в петата минута. Тогава Хюн Мин Сон се измъкна при бърза конраатака и подаде на новото попълнение Деян Кулушевски, който хладнокръвно вкара през защитник в опразнената врата. Отборът на Пеп Гуардиола натисна сериозно и логично изравни в 33-ата минута чрез Гюндоган.

Тотнъм удари втори път чрез звездата си Хари Кейн, който се разписа с удар от въздуха. Малко по-късно капитанът на английския национален отбор вкара и трети гол за Тотнъм, но той бе отменен, след като ситуацията бе разгледана с ВАР.

Драмата настъпи в добавеното време на срещата. В последната минута на редовното едно центриране отляво срещна ръката на падащия в пеналта Ромеро. Играта първоначално продължи, но при излизането на топката се намеси системата ВАР и след като видя ситуацията главният съдия отсъди дузпа.

Тя бе изпълнена изключително точно от Рияд Марез, който прати топката неспасяемо в горния ъгъл и изравни резултата в 92-ата минута. Само малко по-късно обаче гостите ликуваха.

В 95-ата минута головата им машина Хари Кейн се извиси над всички в наказателното поле, за да засече с глава центриране на Кулушевски и да донесе трите точки на Тотнъм.

Както и невиждана радост за всички, които обичат „шпорите“. Така те направиха дубъл над Сити през сезона и вече имат 39 точки, само на 4 от четвъртия Манчестър Юнайтед, но и с 2 мача по-малко от „червените дяволи“.

Интригата за титлата в английската Висша лига остана жива, след като преследвачът Ливърпул постигна домакински обрат над опашкаря Норич до 3:1.

Мърсисайдци вкараха 3 много красиви попадения на своя „Анфийлд“ в сблъсъка от 26-ия кръг и по този начин събраха 57 точки, като изостават с 6 от лидера и шампион Манчестър Сити.

Те се озоваха в ролята на догонващи малко след началото на второто полувреме, но в 64-ата Садио Мане изравни с истински шедьовър, а в 67-ата Мохамед Салах вкара своя гол №150 за клуба и доведе нещата до 2:1. Крайния резултат пък оформи привлеченият тази зима Луис Диас с дебютното си попадение за Ливърпул.

Така хората на Юрген Клоп, който направи цели 7 промени сред стартовите си 11, записаха 8-ма поредна победа във Висшата лига.

Междувременно Арсенал победи у дома новака Брентфорд с 2:1, а Челси спечели драматично след късен гол визитата си на Кристъл Палас.

Евертън падна от Саутхемптън като гост с 0:2, докато Бърнли спечели с класика пътуването си до Брайтън – 3:0, а Уест Хям и Нюкасъл направиха 1:1.