Тотнъм с фалстарт в Англия преди гостуването на Локо! (ВИДЕО)

„Шпорите“ загубиха у дома с 0:1 от Евъртън, Жозе Моуриньо вече мисли за мача в Пловдив

Тотнъм записа домакинско поражение с 0:1 от тима на Евертън в първия си двубой от новия сезон в английската Висша лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Доминик Калвърт-Люин, а звездите на „шпорите“ Хари Кейн, Хюн Мин Сон, Деле Али и Лукас Моура не бяха на висота.

Това бе първа победа за „карамелите“ от 2012 година, а за Жозе Моуриньо загубата бе първа на старта на кампанията в Англия в кариерата му, като досега имаше 9 победи и 1 равенство.

Само след 4 дни „шпорите“ гостуват на Локомотив (Пловдив) в мач от втория предварителен кръг на Лига Европа.

„Не съм доволен, това не е представянето, което искам от отбора. Имам чувството, че някои от моите футболисти не оставиха всичко от себе си в мача. Те сами трябва да анализират и да осмислят поведението си.

Нямаме време да плачем и да анализираме тази загуба, защото от утре започваме да мислим за нашия съперник в България и за забравим за този мач“, заяви Специалния след загубата.

"It's not a performance that leaves me with a very good feeling"

Публикувахте от Tottenham Hotspur в Неделя, 13 септември 2020 г.

Мачът започна вяло и първата добра ситуация дойде чак в 33-ата минута. Деле Али достигна до прецизно подаване и останал очи в очи с вратаря изстреля топката към горния десен ъгъл, но Джордан Пикфорд внимаваше и демонстрира страхотен рефлекс.

Минути по-късно новото попълнение на „карамелите“ – Хамес Родригес, получи възможност да дебютира с гол, но ударът му мина на сантиметри от лявата греда.

Първата част завърши с нова възможност за „шпорите“, но ударът на Мат Дохърти бе отразен от Пикфорд.

През втората част Хамес Родригес отигра отблизо с глава, но топката прелетя встрани от вратата.

Малко по-късно Доминик Калвърт-Люин порази тима на Моуриньо. В 55-ата минута Люка Дин изпълни перфектен свободен удар, центрирането от което бе отразено от Калвърт-Люин, чийто удар с глава влетя право във вратата на „шпорите“.

До края на срещата „карамелите“ имаха още няколко страхотни възможности да покачат резултата, но не успяха да се възползват и срещата приключи при резултат 1:0 за тима на Евертън.

Така Тотнъм се провали на старта на Висшата лига, а само след няколко дни им предстои сблъсък с Локомотив (Пловдив) на „Лаута“ в Лига Европа.