Тотнъм с класика срещу Лийдс (ВИДЕО)

Рейнджърс спечели с автогол дербито срещу Селтик в Шотландия, Виляреал победи с 2:1 Леванте

Тотнъм победи лесно с 3:0 у дома Лийдс в среща от 17-ия кръг във Висшата лига и прекъсна серията си от четири поредни двубоя без победа, изкачвайки се на трето място във временното класиране.

Лондончани започнаха по-силно мача и закономерно поведоха в резултата след попадение на Хари Кейн, който се разписа от дузпа в 29-ата минута. Две минути преди края на първата част Кейн асистира за Хьон-мин Сон, който направи резултата 2:0 със своя гол номер 100 с екипа на „шпорите“. В 50-ата минута защитникът Тоби Алдервайрелд оформи класическия успех в полза на домакините.

В допълнителното време на срещата втори жълт и съответно червен картон от Тотнъм получи Мат Дохърти.

Лийдс е на 11-то място в класирането с актив от 23 точки, докато Тотнъм има 29 точки на третата позиция във Висшата лига.

По-късно днес ще бъдат изиграни още три мача от 17-ия кръг в английския шампионат, докато в неделя е дербито между Челси и Манчестър Сити.

Рейнджърс победи с 1:0 у дома Селтик в дербито от 22-ия кръг във Висшата лига на Шотландия.

Автогол на Калъм Макгрегър в 70-ата минута осигури ценния успех в полза на домакините, които вече имат 19 точки аванс на върха в класирането пред своя стар съперник, въпреки че са изиграли три срещи повече.

„Зелено-белите“ контролираха играта през първата част, но не успяха да вземат аванс, като един път и гредата помогна на „сините“ да не допуснат попадение след далечен удар на Лий Грифитс и намеса на вратаря Алан Макгрегър.

В 62-ата минута защитникът на гостите Нир Битон получи директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се на голова позиция Алфредо Морелос.

Осем минути след това, при изпълнение на ъглов удар от Джеймс Тавърниър, топката се удари в Калъм Макгрегър и влезе във вратата на Селтик за крайното 1:0.

Рейнджърс продължава без нито едно поражение в шампионата, като има актив от 62 точки на първото място. Селтик, който е в серия от девет поредни титли в Шотландия, е с 43 точки.

Виляреал победи гостуващия Леванте с 2:1 в първа среща от 17-ия кръг на футболното първенство на Испания. Така възпитаниците на Унай Емери записаха седми успех за сезона, събраха актив от 29 точки и се изкачиха на четвърто място във временното класиране. Леванте прекрати серията си от три мача без загуба и заема 12-а позиция в таблицата с 18 точки.

Домакините откриха резултата още в 19-ата минута, когато Фер Нино засече остро подаване на Алфонсо Педраса. В 54-ата минута Жерард Морено се разписа за 2:0 за Виляреал. Леванте върна едно попадение чрез резервата Серхио Леон, който засече с глава центриране на сърбина Неманя Радоя.