Три български и един сръбски отбор ще участват в Купа Пловдив

Академик Бултекс 99 с две победи на турнира в Румъния

Три български и един сръбски отбор ще участват на традиционния баскетболен турнир за Купа Пловдив, организиран от Академик Бултекс 99. Това са домакинът и актуален носител на Купата, Академик (София), Спартак (Плевен) и КК Беовук (Белград). Надпреварата ще бъде през следващия уикенд, на 29 и 30 септември в комплекс „СИ²ЛА“.

В първия ден, събота, от 17:00 часа, играят Академик Бултекс 99 – Академик (Сф). След това от 19:00 часа е мачът между Спартак (Плевен) и КК Беовук. Загубилите ще се срещнат в мач за 3-то място в неделя от 15:00 часа, а победителите ще играят финал в неделя от 17:00 часа. Входът е 6 лева на ден, като билетът е валиден за двата мача.

В същото време Академик Бултекс 99 спечели и двата си мача от турнира в Букурещ и продължава да няма загуба в контролите от предсезонната подготовка. Първият бе срещу домакина Динамо (Букурещ) с 65:76 (23:21,6:25,12:17,24:12), а вторият срещу Крайова с 80:73 (17:21, 20:15, 23:15, 20:22).

Срещу Динамо с най-много точки за победителите се отличи Александър Груев – 17. С дабъл-дабъл от 11 борби и 13 точки завърши новото попълнение на Академик Бултекс 99 Питър Олисемека, а Младен Виткович отбеляза 11 точки.

Мачът с Крайова вървеше равностойно до почивката, на която пловдивчани се оттеглиха с точка аванс. В третата четвърт те успяха да дръпнат с още 8 точки, което се оказа достатъчно за победата.

Най-полезен за Академик Бултекс 99 бе гардът Дайшон Найт с 27 точки и 5 асистенции. Младен Виткович добави 15 точки, от които 4 тройки. Никола Вуйович и Сашо Груев се отчетоха 11 точки.

В Букурещ пловдивският тим бе без капитана си Васил Бачев, който стана татко в средата на седмицата, както и без Николай Николов, който лекува травма. Веднага след срещата с Крайова отборът на Академик Бултекс 99 пътува за Пловдив.