Царско село е на 1/8-финал за Купата на България

„Царете“ победиха с 1:0 втородивизионния Кариана (Ерден)

Елитният Царско село продължи напред в турнира за Купата на България след победа с 1:0 над един от лидерите във Втора лига – Кариана в село Ерден.

Единственото попадение в срещата реализира Луис Педро в 67-ата минута. Той се възползва най-добре от разбъркване в наказателното поле, което се получи след центриране от ъглов удар.

Любослав Пенев направи някои промени в титулярната единадесеторка от последния мач срещу Лудогорец, а биншият капитан на Ботев Лъчезар Балтанов бе титуляр. Наставникът на Кариана Веселин Великов също даде шанс на хора, които по-рядко играят.

През първото полувреме Царско село изпусна няколко добри положения. Панайотис Лука бе близо до гола, но така и не успя да се разпише. В края на полувремето Дилан Мертенс стреля опасно от пряк свободен удар, но стражът на домакините спаси.

Голяма част от мачовете в този етап ще се играят утре и в сряда, а други срещи са насрочени за ноември.

сряда, 14:30 ч: