Царско село изпадна,, Стойне Манолов нахлу на терена (ВИДЕО) - DC news

Царско село изпадна,, Стойне Манолов нахлу на терена (ВИДЕО)

Царете направиха 1:1 с Локо (Сф), вратарят на „железничарите“ спаси 2 дузпи , Ботев (Вр) на бараж срещу Етър след 5:3 като гост на Пирин

Царско село изпадна от елита след 1:1 с Локомотив (София) в мач от последния кръг.

Изключително скандални действия се развиха на терена в даденото от рефера продължение.

Тогава бе отсъдена дузпа за домакините. Юсуф Яфа взе топката да я изпълни, но срещна отпор от Мартин Кавдански.

Последваха няколко минутни разправии, след което на сцената излезе собственикът на Царско село Стойне Манолов.

Той си позволи да влезе на терена, буквално изгони Яфа и разпореди Кавдански да изпълни от бялата точка.

Последва шут в десния ъгъл, който бе спасен от вратаря Дамян Дамянов.

Преди това младият страж на Локо хвана удар от бялата точка и на Венци Христов. А трета дузпа за „царете“ бе отменена след намеса на ВАР.

Хърватинът Фране Циряк откри за Локо (Сф) с удар от малък ъгъл в 26-та минута.

Резервата Йорданов изравни в 73-та. Царско село изпада, защото завърши с 2 точки зад Ботев (Вр), победил с 5:3 Пирин.

Врачани пък си осигуриха решителен бараж срещу Етър за оставане в елита.

Домакините откриха резултата още в 9-ата минута чрез Вячислав Велев, но в 31-ата Юлиан Ненов изравни. Три минути преди края на първото полувреме капитанът на врачани с второто си попадение изведе тима си напред в резултата. Дълбоко в добавеното време на първата част Васил Христов с глава възстанови отново равенството.

В началото на второто полувреме Юлиан Ненов оформи своя хеттрик, реализирайки в близкия ъгъл, а малко по-късно той асистира на Йоан Бауренски за четвърти гол за гостите. Малко преди края на двубоя Стефан Гаврилов вкара пето попадение и подпечата визата на врачани за решителния бараж срещу Етър за оставане в Първа лига.